ליצמן יצא מלשכת רה"מ: "האדמו"ר מגור הורה לצאת מהממשלה"

בשעה זו יצא ליצמן מהפגישה הדרמטית עם רה"מ שבקיש ממנו לקבל את ההסדר שהציע השר כץ. מרן האדמו"ר מגור הורה לליצמן לפרק את הממשלה באם עבודות הרכבת יתקיימו השבת

הפגישה בין ראש הממשלה לשר הבריאות יעקב ליצמן, נמשכה עד לחצות. בשעה זו יצא ליצמן מהפגישה לאחר שככל הנראה לא נרשמה התקדמות במגעים בינו לבין ראה"מ.

בכיר בסביבתו של השר ליצמן אמר הלילה לאחר הפגישה כי ״נכון לרגע זה, השר פורש ביום ראשון מהממשלה. אין שינוי בעמדתו. הוא לא מוכן לשום פשרה״.

מיכאל שמש דיווח ב'רשת ב' כי במהלך הישיבה אמרו שרי הליכוד לליצמן כי התנהלותו מחזקת את לפיד. ליצמן השיב: "אתם הופכים את זה כל פעם מחדש לנושא ומעלים אותו".

בערוץ 10 דווח הערב כי מרן האדמור מגור הורה לליצמן לפרק את הממשלה באם עבודות הרכבת יתקיימו השבת. שר הרווחה הציג בפני ליצמן את המתווה לפיו העבודות שתוכננו לשבת יצומצמו – ורק העבודות שיוגדרו כ"פיקוח נפש" יתבצעו.

על פי הדיווח בערוץ 2, שר העבודה והרווחה חיים כץ סיכם עם הרכבת על הפחתת 12 העבודות הגדולות ברכבת . ליצמן אמור להציג לאדמו"ר מגור את המתווה החדש, והוא זה שיחליט האם לאשר לליצמן להמשיך עם הפשרה.

העבודות שיתקיימו בשבת במערכת האיתות של הרכבת צפויות להימשך 24 שעות, ומצריכות השבתה כוללת של כל פעילות הרכבת.

גורמים ברכבת, סבורים כי אם יחליטו לדחות את העבודות, זה יהווה עיכוב משמעותי של לפחות 4 חודשים בפתיחת הקו לירושלים – פרוייקט הדגל של רכבת ישראל, שאמור להיפתח בחודש מרס הקרוב.

גורם במשרד העבודה המעורה בפרטי הדיונים אמר לערוץ 2 כי השר כץ ביקש לבחון מחדש את הנתונים לגבי העבודות ברכבת. "הזכרנו להם שבסופו של דבר הם חברה ממשלתית", הסביר. "אבל צריך לזכור שאנחנו הולכים על חבל דק בין פגיעה ברגשות החרדים מול פגיעה בציבור החילוני שיסבול מהפקקים במידה ויידחו העבודות".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. שלו' וישע רב אל מע"כ חברי ועד הנהלה רוחניות של מוסדות החינוך דקהלתינו הקדושה קהל יטב לב ד'סאטמאר לונדון London, הלא המה אנשי שם העומדים על הפקודים העוסקים עבור קיום והמשך הדורות לחנך את בנינו ובנותינו היקרים בדרך ישראל סבא הסלולה לנו מרביה"ק זי"ע. הן ידוע לכל אשר בזמן האחרון מופיע במחנינו תופעה נוראה ומחרידה שמסתובבים בינינו צעירים מבתים כשרים ונאמנים, שנתרוקנו ל“ע מכל זיק של יהדות OTD. יש שהצרעת זרחה במצחו וצץ פרח זדונו בעליל למראה עיני כל הקהל ויש אשר בראשו נגעו חבוש בטמון והיזק שאינו ניכר הוא מבחוץ, אך בפנים שלט הריקבון ויאכל עש, הצד השוה שרובם ככולם נשקעים בתהום עמוקה מי פחות ומי יותר. המציאות תעיד שזה תוצאה מצרעת ממארת כלי ה"סמארטפאון" Smart Phone אשר בו נקבצו ובאו יחדיו כל החלאות והזוהמות הנמצאות בחלל עולמנו, שהיא מכה מתדבקת ומתפשטת, עקב תכונת הכלי המושך כאבן שואבת, כפי שהנסיון מוכיח דמי שאדוק בהמיית גלי סמארטפאון הסוערים נלכד במצודתה והרי הוא מקושר למקומות אפלים עד שמסכן את עצמו ואת כל בני ביתולהתרחק מדרך תורתינו הקדושה רח"ל. ואף אם היא עם פילטע"ר FILTER היותר טוב, כי קשה מאד להתמודד מולכח מושך החזק שלכלי זה שנתייצר בכוונה מכוונת שהמשתמש בזה ישום כל מעייניו בו מבלי עצור כח להפרד ממנה (עדיקטע"ד), וכך נדחף מרעה אל רעה ומדחי אל דחי, פותח בפיתוי ותעתוע של ביקוש פרנסה, וגומר בבילוי ושיעשוע, מתחיל בפילטער טוב, ומסיים בשילוח כלרסן. ואף שנמצאים איזה אנשים בודדים שעדיין נשארו באמונתם, מי יוכללהיות ערב שהוא יהי' כמותם, והרי הנסיון מעיד שרבים חללים הפילה, ובכל יום ויום עומד המחזיק את הסמארטפאון לפני סכנה חדשה להילכד, בהיותו דבוק בכל שרעפיו ומורשי לבבו לכלי משחית הדין המשנה תכונת הנפש של המשתמש בה, מכהה את חושיו, מטמטם הרגשיו ומבלבל את שכלו, בהיותו רוחף תמיד בעולמות אחרים, עולמות של תוהו ובוהו חושךועלטה, כנודע לכל העוקב אחר דרכם ומנהגם של אנשי סמארטפאון הללו. והנני דואג ובהאי פחדא קא יתיבנא, מה יהי' משפט הבנים והבנות היקרים שלנו, כי הלא ידוע מדברי חכז"ל שהשפעת החברה והסביבה גדולה ועצומה עד מאד, כפי שכתב הרמב"ם (הל' דעות פ"ו ה"א) וז"ל 'דרך ברייתו של אדם להיות נמשך בדעותיו ובמעשיו אחר ריעיו וחביריו' ובאם המצא תמצא בהכיתה אחד שהוריו משתמש בסמארטפאון, הרי בכל יום ויום נמצאים בנינו היקרים בספק סכנה במקום דשכיח היזיקא להיות נמשכים אחריו בהחברותא ולהפגע עלידי השפעת כלי משחית זה. ובכן הננו פונים להנהלה הרוחניות של מוסדינו חסידי רז"ל שליט"א שחשוב להם חינוך ע"פ דעת תורה, שומרי משמרת הקודש, שומרי פקדוננו היקרים מכל הון בשמירה מעולה נאמנה, אנא תסדרו להם שלא ימצא שום תלמיד בהכיתה - שבניו או בתו לומדים שם - אשר הוריו נצמדים לסמארטפאון באיזה אופן שהוא ובזה נקוה ופחות או יותר בטוחים בעז"ה שצאצאינו מתחנכים בסביבה של קדושה וטהרה, תורה וגדולה במקום אחד, וכך נזכה לגדל דורות של יראים ושלמים נאמנים לד' ית' שמו, ולתורתו הקדושה לשם ולתפארת.

  כל השמד מתחיל מהאיי פון ר"ל
  הנה המכתב הנחוץ לכל בתי חינוך בעולם לחרדים לדבר הד'.

  בס"ד

  שלו' וישע רב אל מע"כ חברי ועד הנהלה רוחניות של מוסדות החינוך דקהלתינו הקדושה קהל יטב לב ד'סאטמאר לונדון London, הלא המה אנשי שם העומדים על הפקודים העוסקים עבור קיום והמשך הדורות לחנך את בנינו ובנותינו היקרים בדרך ישראל סבא הסלולה לנו מרביה"ק זי"ע.

  הן ידוע לכל אשר בזמן האחרון מופיע במחנינו תופעה נוראה ומחרידה שמסתובבים בינינו צעירים מבתים כשרים ונאמנים, שנתרוקנו ל“ע מכל זיק של יהדות OTD. יש שהצרעת זרחה במצחו וצץ פרח זדונו בעליל למראה עיני כל הקהל ויש אשר בראשו נגעו חבוש בטמון והיזק שאינו ניכר הוא מבחוץ, אך בפנים שלט הריקבון ויאכל עש, הצד השוה שרובם ככולם נשקעים בתהום עמוקה מי פחות ומי יותר.

  המציאות תעיד שזה תוצאה מצרעת ממארת כלי ה"סמארטפאון" Smart Phone אשר בו נקבצו ובאו יחדיו כל החלאות והזוהמות הנמצאות בחלל עולמנו, שהיא מכה מתדבקת ומתפשטת, עקב תכונת הכלי המושך כאבן שואבת, כפי שהנסיון מוכיח דמי שאדוק בהמיית גלי סמארטפאון הסוערים נלכד במצודתה והרי הוא מקושר למקומות אפלים עד שמסכן את עצמו ואת כל בני ביתולהתרחק מדרך תורתינו הקדושה רח"ל.

  ואף אם היא עם פילטע"ר FILTER היותר טוב, כי קשה מאד להתמודד מולכח מושך החזק שלכלי זה שנתייצר בכוונה מכוונת שהמשתמש בזה ישום כל מעייניו בו מבלי עצור כח להפרד ממנה (עדיקטע"ד), וכך נדחף מרעה אל רעה ומדחי אל דחי, פותח בפיתוי ותעתוע של ביקוש פרנסה, וגומר בבילוי ושיעשוע, מתחיל בפילטער טוב, ומסיים בשילוח כלרסן.

  ואף שנמצאים איזה אנשים בודדים שעדיין נשארו באמונתם, מי יוכללהיות ערב שהוא יהי' כמותם, והרי הנסיון מעיד שרבים חללים הפילה, ובכל יום ויום עומד המחזיק את הסמארטפאון לפני סכנה חדשה להילכד, בהיותו דבוק בכל שרעפיו ומורשי לבבו לכלי משחית הדין המשנה תכונת הנפש של המשתמש בה, מכהה את חושיו, מטמטם הרגשיו ומבלבל את שכלו, בהיותו רוחף תמיד בעולמות אחרים, עולמות של תוהו ובוהו חושךועלטה, כנודע לכל העוקב אחר דרכם ומנהגם של אנשי סמארטפאון הללו.

  והנני דואג ובהאי פחדא קא יתיבנא, מה יהי' משפט הבנים והבנות היקרים שלנו, כי הלא ידוע מדברי חכז"ל שהשפעת החברה והסביבה גדולה ועצומה עד מאד, כפי שכתב הרמב"ם (הל' דעות פ"ו ה"א) וז"ל 'דרך ברייתו של אדם להיות נמשך בדעותיו ובמעשיו אחר ריעיו וחביריו' ובאם המצא תמצא בהכיתה אחד שהוריו משתמש בסמארטפאון, הרי בכל יום ויום נמצאים בנינו היקרים בספק סכנה במקום דשכיח היזיקא להיות נמשכים אחריו בהחברותא ולהפגע עלידי השפעת כלי משחית זה.

  ובכן הננו פונים להנהלה הרוחניות של מוסדינו חסידי רז"ל שליט"א שחשוב להם חינוך ע"פ דעת תורה, שומרי משמרת הקודש, שומרי פקדוננו היקרים מכל הון בשמירה מעולה נאמנה, אנא תסדרו להם שלא ימצא שום תלמיד בהכיתה – שבניו או בתו לומדים שם – אשר הוריו נצמדים לסמארטפאון באיזה אופן שהוא ובזה נקוה ופחות או יותר בטוחים בעז"ה שצאצאינו מתחנכים בסביבה של קדושה וטהרה, תורה וגדולה במקום אחד, וכך נזכה לגדל דורות של יראים ושלמים נאמנים לד' ית' שמו, ולתורתו הקדושה לשם ולתפארת.

  מידת האמת |
  הגב