ליצמן: "לפיד חשב שהמועצת לא תאשר לי להיות שר"(וידאו)

ליצמן השתתף היום (ג') בוועידה הכלכלית הלאומית של כלכליסט שם הגיב להחלטת בג"ץ למנותו לשר בעק' עתירת לפיד: "לפיד בטח מתחרט כי חשב שמועצת גדולי התורה לא תסכים שאהיה שר. זה ההישג היחיד שיש לו מאז ייסוד מפלגת יש עתיד. שיבושם לו"

שר הבריאות ממחר יעקב ליצמן השתתף היום (ג') בוועידה הכלכלית הלאומית של כלכליסט, נאומו של ליצמן בא על רקע החלטת בג"ץ שסגן שר אינו יכול להיות במעמד שר, ומועצת גדולי התורה הסכימה בשבוע שעבר שראש יהדות התורה וסגן שר הבריאות יעקב ליצמן אכן ימונה לשר.

מחר הכנסת אמורה לאשר את מינויו של ליצמן לתפקיד שר, ועל כך אמר מי שעד כה כיהן כסגן שר ש"אין שום הבדל בתפקוד בין סגן שר ושר, חוץ מהמשכורת. להגיד לכם שהבנתי למה בית המשפט העליון פסק כך אז לא.

https://player.vimeo.com/video/137941256

יש משהו מעניין בפסק הדין של בג"ץ – יש שני חלקים בספק הדין עלי. ראשית פסלו את מעמד סגן שר במעמד שר ואת זה אני יוכל להבין. אבל גם פסלו אותי גם כסגן שר כאשר ראש הממשלה הוא שר, כלומר מה ההבדל ביני לבין משרד החוץ"?

ליצמן הוסיף: "נשיאת בית המשפט העליון דווקא כן הסכימה שאהיה סגן שר כך. לפיד בטח מתחרט כי חשב שמועצת גדולי התורה בטח לא תסכים שאהיה שר. זה ההישג היחיד שיש לו מאז ייסוד מפלגת יש עתיד, לא ברווחה, לא בבטחון ולא בכלכלה. הוסיפו לליצמן כמה שקלים. שיבושם לו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.