ליצמן: "אינני מכיר את החוק הנורבגי, לא אתפטר לטובת יעקב אשר"

בראיון לרדיו 'קול חי' הבהיר ח"כ ליצמן את כי אין בכוונתו לפנות את מקומו בכנסת לטובת הנציג השלישי של דגל התורה. על סירובו לכהן כשר אמר ליצמן: "אינני רוצה לשנות מסורת. אם בג"ץ יכפה עלי – אעלה את הנושא מול מועצת גדולי התורה והם יורו לי מה לעשות"

הסוף לספקולציות: ח"כ יעקב ליצמן העניק אמש ראיון למהדורה המרכזית של רדיו 'קול חי' והזים באופן חד משמעי את השמועות לפיהן בכוונתו להתפטר מהכנסת כדי לאפשר ליעקב אשר, חבר הכנסת לשעבר והנציג השלישי של דגל התורה, להיכנס שוב לכנסת.

"אף פעם לא הייתי בנורבגיה, כבר הודעתי ואומר כעת שוב: לא מכיר בחוק הנורבגי, אינני הולך להתפטר לטובת יעקב אשר" (החוק הנורבגי = המודל שמאפשר לשר/סגן שר לכהן רק בממשלה ולא בכנסת. מ. ה.)

על הסערה שמעורר סירובו להתמנות לתפקיד שר אמר ליצמן: "אתן לך דוגמה: סמנכ"ל שמנהל טוב את המפעל והמכירות והתוצאות טובות ובעל הבית מרוצה, מישהו יתווכח איתו על התואר? זה נושא לדיון בכלל? אותו הדבר אני כסגן שר, כאשר אף אחד לא מתווכח על העשייה שלי כסגן לעומת מה שעשתה השרה גרמן בקדנציה האחרונה".

כשנשאל לסיבת ההתנגדות שלו לתפקיד השיב ליצמן: "אינני רוצה לשנות מסורת…אם יאלצו אותי, ובג"צ יחייב אותי שאתמנה לשר, אעלה את הנושא מול מועצת גדולי התורה והם יחליטו מה עלי לעשות".

"למדתי המון בביקור פתע אמש בבית החולים אסף הרופא, הביקורים הללו עוזרים לי ללמוד את המצב כרגע בחדרי המיון ומה טעון שיפור באופן מיידי, שמעתי את החולים ומערכת הרפואה, אני מסכים להתחייב שאנשים יפסיקו לחכות חודשיים למכשיר mri, אין לזה הגיון, ימתינו גג שלושה ימים", אמר ליצמן בהתייחבו לשאלות המקצועיות של המשרד.

לסיום, נשאל ליצמן על בית החולים באשדוד והשיב: "בתוך שנתיים בית החולים יפתח את שעריו ויתחיל לפעול. אסותא פועלים ביחד עם עמותת רפואה וישועה שהחלה את הטיפול בזמנו בנושא, והם מתקדמים יפה לקראת פתיחת בית החולים".

יצוין כי בהצהרתו סתם ליצמן את הגולל על תכניותיהם וחלמותיהם של בכירי דגל התורה בכלל, ומקורבי יעקב אשר בפרט, שדיברו גלויות על קאמבק אפשרי של הנציג האנרגטי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.