"ליצמן מכר את השבת בנזיד עדשים"

ביש עתיד תוקפים את ליצמן בעקבות אישור ועדת החוקה למינויו כסגן שר, חברת הכנסת יעל גרמן מהמפלגה אמרה "לא יכול להיות שיעבירו סמכות לסגן שר ולא יעבירו אחריות

ביש עתיד תוקפים את ליצמן בעקבות אישור ועדת החוקה למינויו כסגן שר, חברת הכנסת יעל גרמן מהמפלגה אמרה: "לא יכול להיות שיעבירו סמכות לסגן שר ולא יעבירו אחריות. אין דבר כזה להעביר סמכות ללא אחריות . איפה זה נשמע? לא בעולם המנהלי , לא בעסקי ובטח שלא בפוליטי".
 
 ביש עתיד לקחו את ליצמן כפרויקט בעיקר לאחר שהוא מנסה למנוע מהיו"ר יאיר לפיד לכהן כראש ממשלה בעקבות חוק שמנסה להעביר, "הממשלה צריכה להתבייש על כך שמוכרת את עצמה בשביל  5% מהכנסת, ל-6  חברי כנסת. הממשלה צריכה להתבייש על חגיגית הציניות, גם אמש עם חוק המרכולים המביש והמזיק וגם היום עם "חוק ליצמן", אין לי שם אחר בשביל החוק, ובשביל מה? בשביל 6 חברי כנסת בסה"כ. זו הדמוקרטיה שעליה הם מדברים? זוהי הדמוקרטיה שעליה מדברת שרת המשפטים כשהיא באה ואומרת שהרוב קובע ולכן מפני שהרוב קובע לממשלה מותר לחוקק חוקים. אין פה אפילו רוב מי שקובע אלו 5% מהכנסת שלמעשה קובעים ל95% מהציבור!".
 
 
גרמן המשיכה "הציניות הנוראה היא שליצמן בא ואומר אני לא רוצה להשתתף בממשלה כי אני לא רוצה שתהיה לי אחריות על חילול שבת , סליחה חבר הכנסת  ליצמן, סגן השר ממחר כנראה, מה זאת אומרת? האם כבודה של השבת פחות כשאתה סגן שר מאשר שאתה שר? כלומר,  האם שאתה שר כבודה חשוב לך וכשתהיה סגן שר תעלים עין ולא תראה שפוגעים בה? מכרת את השבת בנזיד עדשים מכרת את השבת בכך שתישאר סגן שר בסמכויות של שר במשרד הבריאות – בושה וחרפה!".
 
 
לסיום אמרה שרת הבריאות לשעבר כי "תפקידו של שר שיושב סביב שולחן הממשלה הינו להילחם על הבריאות כאילו שזה הדבר הכי חשוב, אני יודעת שלבריאות חסר מיליארדים אבל לכל הפחות חסר לה קרוב ל-3 מילארד ₪ על תקציב שעבר ב2015. על זה ליצמן יכול היה להילחם באם היה יושב סביב השולחן של הממשלה , ראש הממשלה לא ילחם על זה (כשר הבריאות וכראש הממשלה יתעדף נושאים אחרים), ומי שישב סביב שולחן הממשלה זה לא ליצמן , כסגן שר אין לו סמכות לשבת סביב השולחן, זאת אומרת שיעדר שר הבריאות* ,לא יהיה  מי שיהיה לה פה, למשרד הבריאות משרד שבחשיבותו לא פוחת ממשרד הביטחון לא יהיה קול!".
 
 
 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.