ליצמן מנסה לכנס שוב את מועצת גדולי התורה לדון בחוק הגיוס

פרסום ראשון: ליצמן פועל אצל האדמו"רים לכנס את המועצת החסידית שוב, ולנסות להעביר הסכמה פושרנית יותר לחוק הגיוס, שתתמודד עם החוק הקיים

למרות הסיסמאות הנוקשות שנזרקות לחלל האוויר מצידו של סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, וכמובן גם מצידו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, נראה כי מאחורי הקלעים השניים דווקא כן מנסים למנוע הליכה מיותרת לבחירות, על רקע חוק הגיוס שכנראה יכשל ולא יעבור בממשלה הנוכחית.

לאתר 'אקטואליק' נודע כי ביממה האחרונה ליצמן עושה מאמצים לכנס את מועצת גדולי ישראל של מפלגת אגודת ישראל, במטרה לנסות ולמנוע את פיזור הכנסת והליכה לבחירות.

עוד נודע ל'אקטואליק', כי ליצמן הסביר מפורטות לאדמו"ר מגור את חשיבות העניין והסכנה ללכת לבחירות על חוק הגיוס, דבר שמחזק מאוד את כוחו של לפיד ועלול להביא את החרדים שוב לאופוזיציה.

המאמצים של סגן שר הבריאות מתמקדים נכון לעכשיו בבית האדמו"ר מגור, אם כי ע"פ מקור מוסמך מסביבתו, הוא כבר ביקש מאנשיו לגשש בבתי חלק מהאדמו"רים הנוספים האם ישנה אפשרות לכנס את המועצת בכדי לרכך את החלטה מהפעם הקודמת שהתכנסה.

נכון לעכשיו אין התפתחות משמעותית, ובסביבתו של ליצמן מעריכים כי ראש הממשלה לא יקבל הכרעה תוך שבועיים, זאת למרות האיום שנתן, בעיקר נוכח העובדה שהכנסת לא חזרה מפגרה, ולדעתם דברים יכולים להשתנות עד אז.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.