ליצמן מתחייב: "לא יהיה יותר שר מיהדות התורה"

יומיים לאחר שמונה כסגן שר – ליצמן אומר כי לא יכהן יותר כשר בממשלה, לא הוא ולא חבריו ליהדות התורה, "לעולם". בדבריו הבוקר תקף גם את השר דרעי

סגן השר יעקב ליצמן התראיין הבוקר בתכניתם של ירון דקל ועמית סגל בגל"צ, שם פתח את כל הקלפים על מה שאירע לאחרונה בעניין מינויו לשר, פיטוריו, חוק מסורת ישראל ובעניין חוק המרכולים.

גולת הכותרת מדבריו של ליצמן זו ההתחייבות שלא יכהן יותר כשר, לא הוא ולא חבריו ליהדות התורה. ליצמן: "נעשה לי עוול על ידי בג"צ כשמוניתי לשר, פשע ממש. לעולם לא יהיה שר יותר מיהדות התורה", התחייב סגן שר הבריאות.

בעניין חוק המרכולים אמר ליצמן: "אמרתי לראש הממשלה, שאם החוק הזה של המרכולים לא יעבור, בהחלט אפיל את הממשלה. אני חתמתי הסכם קואליציוני עם ראש הממשלה, עם השר כחלון, עם השר בנט, ולכן, כל החוקים שקיימים בהסכם הקואליציוני יעברו".

סגן השר אף תקף בחריפות את שר הפנים אריה דרעי על דבריו הבוקר, כי לא יאכוף את חוק המרכולים, ואמר: "אני לא יודע: אם השר דרעי באמת חושב שזה לא שווה, אז למה הוא עבד כל כך קשה, ממש הוא הלך עם זה עד הסוף? זו עובדה, אני יכול להעיד לכם, זה א' – ב'. אני באמת חולק עליו. אני חושב שהחוק הזה הוא כן עושה, הוא שומר על הסטטוס קוו, מה שנפרץ, והייתה סכנה שכל העיריות יפתחו את כל המרכולים בשבת".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.