ליצמן נזף במנהלי בתי החולים

הרקע לנזיפה: חילופי ההאשמות בין בכירי בתי החולים סביב הטיפול בפצועים וקליטה לא פרופורציונאלית של נפגעי גל הפיגועים {"חדלו מההאשמות"}

על רקע גל הפיגועים האחרון החריפה מאוד המתיחות בין בתי החולים בירושלים סביב השאלה איזה בית חולים יקבל אליו את פצועי הפיגועים לטיפול. בגל"צ נחשפו בשבוע שעבר ההאשמות ההדדיות בין בתי החולים באשר לאיכות הטיפול שנותנים הרופאים, כמו גם באשר לאופי פינוי הפצועים.

בעקבות הפרסומים, שר הבריאות, יעקב ליצמן ומנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, התקשרו למנהלי בתי החולים – מנהלת הדסה, הפרופסור תמר פרץ, מנהל הדסה עין כרם, הד"ר יורם וייס ומנהל בית החולים שערי צדק, פרופסור יהונתן הלוי – בעיר ודרש מהם לחדול מיד מהקרבות האמורים.
.
השר הורה למנהלים לחדול מההאשמות ההדדיות בדגש על אלו המושמעות בתקשורת ובדגש על התקופה הרגישה. מנכ"ל המשרד הבטיח בשיחות כי אם יש טענות שניתנות להוכחה של בית חולים אחד על האחר, עליהם להתלונן למשרד הבריאות והטענות ייבדקו.

מזה כמה ימים לא שמענו בתקשורת אף אחד משני בתי החולים מדבר על הוויכוחים האלה, ובמשרד הבריאות משוכנעים שמדובר באפקט של שיחת הנזיפה.

על אף הדממה התקשורתית, בבתי החולים ממשיכים לאסוף חומרים האחד כנגד השני, במטרה להוכיח כשלים בטיפול או קלטיה לא פרופורציונאלית של חולים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.