ליצמן נפגש עם אבי גבאי: " לא היה סיכומים"

יו"ר מפלגת 'העבודה' הנבחר אבי גבאי, הגיע בצהרים ללשכתו של שר הבריאות יעקב ליצמן שמצידו מכחיש שיתוף פעולה עתידי: "לא היה כלום בפגישה, לא סיכומים ולא דיבורים כלשהם"

לפני זמן קצר הסתיימה פגישה בין השר ליצמן ליו"ר מפלגת 'העבודה' הנבחר אבי גבאי, הפגישה התקיימה בלשכת שר הבריאות שבמשכן הכנסת.

במסדרונות הכנסת כבר החלו ליחשושים אודות הפגישה המפתיעה שהתקיימה על רקע החקירות של ראש הממשלה ועתידו הפוליטי המעורפל. היו כבר כאלו שתהו אולי ליצמן חושב על היום שאחרי נתניהו.

שר הבריאות יעקב ליצמן אמר בתגובה לאתר 'אקטואליק': "לא היה כלום בפגישה, לא סיכומים ולא דיבורים כלשהם, הוא ביקש להיפגש הסכמתי, זו פגישה שנעשית עם כל ראשי הסיעות והשרים בכנסת".

כזכור לפני מספר ימים תקף ליצמן בחריפות את אבי גבאי בעקבות ההתבטאויות החריפות שלו נגד הדת בתקשורת, אך כאמור, למרות הדברים היום השניים נפגשו בבניין הכנסת.

בראיון ל'קול ברמה' חשף יו"ר העבודה החדש אבי גבאי את משנתו הסדורה בנושא דת ומדינה. גבאי מבקש להדגיש בכל מהלך השיחה שהוא מסורתי ואף "עושה קידוש בשבת" יחד עם זאת גבאי מדגיש שהעומד לנגד עיניו והקו המנחה בסוגיית הדת במדינה היא "תחיה ותן לחיות" ,דהיינו,כל אחד שיכבד את המרחב ותפיסתו של השני.

"יש לי עמדות שלא משתנות. לצד זה שאני מכבד את הדת והמסורת. .אי אפשר לכפות תפיסת עולם אחת על פני תפיסת עולם אחרת". כך לשיטתו של גבאי בנושא הדו קיום בין חרדים לחילוניים.

בעבר כבר התבטא גבאי באופן נחרץ בכך שהוא בעד תחבורה ציבורית בשבת .כעת הוא מחדד את אמירתו: ואומר :"אני בעד תחבורה ציבורית בשבת באזורים חילוניים מובהקים ".

עוד מוסיף על כך גבאי ומפרש את "משנתו הסדורה" בנושא מבחינה חברתית כלכלית :"העדר תחבורה ציבורית בשבת , הינה עוול חברתי. היות וזה פוגע באלו שאין להם כסף. לאלו שיש כסף נוסעים במונית ולאלו שאין להם, אין להם אופציה" ,כך גבאי.

כשנשאל, אם כן, כיצד הוא חותר להגיע לשלטון המדינה, בעוד זוהי השקפתו בנושא שבת, דבר אשר ללא ספק יערער את הסטטוס קוו ויגרום לכך שהמפלגות החרדיות לא יוכלו להשתלב השיב :"
"לרוב החרדים חשוב יותר שנפתור להם את מצוקת הדיור ויוקר המחיה, מאשר שנעסוק בחילול שבת בריכוזים חילוניים מובהקים" .

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.