ליצמן נפרד בדמעות: "נקווה שגרמן לא תכהן 4 שנים" • גלריה

DSC_7415
צילום: יח"צ
DSC_7435
צילום: יח"צ
DSC_7494
צילום: יח"צ

היום התקיים במשרד הבריאות טקס חילופי השרים. סגן שר הבריאות ח"כ יעקב ליצמן (יהדות התורה) היוצא, העביר את התפקיד לידי שרת הבריאות הנכנסת ח"כ יעל גרמן (יש עתיד) ובירך אותה להצלחה בתפקיד.

בטקס השתתפו ראשי מערכת הבריאות, מנהלי בתי החולים, מנכ"לי קופות החולים ובכירים רבים נוספים במערכת וכן הנהלת משרד הבריאות, ראשי מחלקות ואגפים ועובדי המשרד.

מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' רוני גמזו, בירך את סגן שר הבריאות היוצא וסקר בהרחבה את תרומתו הגדולה למערכת הבריאות בתקופתו בתפקיד: "ארבע שנים הנהגת את מערכת הבריאות בישראל, יותר מרוב שרי הבריאות שהיו כאן במדינה. שלוש שנים בהם נתת את אמונך בי כמנכ"ל המשרד. פעלת בנחישות להוביל את טיפולי השיניים לילדים לסל, למול התנגדות מיותרת דאז. התרשמתי אז כמו היום עד כמה הרפורמה הזו חשובה לך, בוערת בקרבך – לא סקטוריאלית – אלא לאומית. הבנתי אז כי למערכת ה"תקועה" שלנו והעמוסה רפורמות שלא מתקדמות – יש שעת כושר, תקופה מיוחדת, שלעומד בראשה יש את המרץ, החריצות והאומץ".

"תחילת כהונתך לוותה בסערות שאופיינו בהתנגדות של המערכת אליך בנושאים רבים. רבים שפטו אותך בחוסר צדק. כשנקראתי על ידך, ממש בדיוק לפני שלוש שנים – לא היססתי כי ידעתי שבכיסא השר יושב אדם שיכול לקדם את המערכת, כפי שלא היה בעבר. הצהרת על תמיכתך ברפורמה בבריאות הנפש, ובגיבוי המיוחד שלך הבאת תוך שנתיים לקו הגמר ההיסטורי, לאחר 17 שנים של דשדוש".

"לבד מרפורמות גדולות וחשובות, השגת פריצות דרך רבות כמו הסכם תלת שנתי שממשיך עד היום, תוספת מאות מיטות, עשרות מכשירי MRI, תקציבי פיתוח, פרויקט מוקדי רפואה קדמיים בפריפריה, תוספת תקנים למשרד, לרופאים, לאחיות, הובלת יחד עם הדרג המקצועי חקיקות מורכבות והיסטוריות. הובלת ארבע תכניות ממשלתיות מורכבות: רפורמת השיניים, חיזוק הרפואה הציבורית, אורח חיים פעיל ובריא והמלחמה בעישון".

"הגדלת להבין את חשיבות קידום בריאות הציבור, המלחמה בהשמנה ובעישון. ההישגים הבינלאומיים של המשרד הם שלך: ההצטרפות הלא מובנת מאליה ל-ECDC, כינוס ה-WHO בירושלים לאחר 18 שנות יובש – מעמדנו הבינלאומי בתחום הבריאות מעולם לא היה רם יותר מכפי שהוא היום. תמיכתך בקידום השירות לציבור, למען הפחתת הבירוקרטיה וההקשבה לצרכי הפרט הייתה חד משמעית. תמכת ואיפשרת לנו להקים את מוקד קול הבריאות, דרשת והשגת קיצור הליכים בירוקרטיים. אך לא על אלו התגאית תמיד – דווקא העשייה בקרן זוית, מתן העזרה מחוץ לאור הזרקורים, לכל מבקש. לעיתים היית מזעיק אותי או כל מנהל במשרד לפגישה עם הפונה אישית. באותם פגישות היית מייצג את הפונה, אותו לרוב לא הכרת כלל, בלהט למול מנהלים – ממש שליח ציבור", סיים מנכ"ל המשרד את דבריו הנרגשים.

השרה יעל גרמן בפתח דבריה ציינה כי "לא יכולתי להבין כיצד תפקיד של שר הבריאות אינו משאת נפש. מדובר במערכת טובה ששמה יצא למרחוק. הגעתי כדי ללמוד ובכוונתי להקדיש לכך שעות רבות. בפנותה להרב ליצמן אמרה "אני מבקשת שתלווה אותי בתקופה הראשונה כדי ללמוד ולשמור על ההישגים והרפורמות אותם התחלת״.

ח"כ הרב יעקב ליצמן אמר "אני עוזב את תפקידי בסיפוק רב, בראש מורם ובגאווה גדולה. נוכח העשייה המרובה שזכיתי בה למען מערכת הבריאות של כולנו. אני עוזב לא בשל אי הצלחתי בתפקיד, אלא רק בגלל שיש לי זקן ופיאות ואני גאה על כך. הוקרתי והערכתי למנכ"ל המשרד פרופ' רוני גמזו. להנהלת המשרד ולעובדים המסורים. איחולי הצלחה לשרת הבריאות הנכנסת. תקוותי שתצליח במשימתה להמשך קידום וייעול מערכת הבריאות לטובת אזרחי ישראל.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. בתוכן הכתבה לא מצאתי את הכותרת , וזו סתם הוצאת שם על דברים שלכאורה לא נאמרו
    כדאי לשנות

    מישהו |
    הגב