חזית נגד דגל • ליצמן סיכם עם דרעי וכחלון: החוק הנרווגי יעלה רק בתמיכתו

בעוד דגל התורה חותרים מתחת לגבו של ליצמן האחרון לא נותר חייב וסיכם עם ראשי הקואליציה שעל פיו ישק דבר, בין היתר הוחלט בין סיעות ש"ס וכולנו לבין ליצמן לתמוך במעומד שליצמן ימליץ עליו, חבר הכנסת ישראל אייכלר.

טויסט בעלילה: בשעה שדגל התורה חתרה מתחת לגבו של ליצמן ורקמה שיתוף פעולה נקמני עם ליברמן, ליצמן רקח מאחורי הקלעים תרגיל עם ראשי הקואליציה שהתגבשו תחתיו והסכימו להקים חזית אחידה כנגד כל מה שמעלה דגל התורה, מהחוק הנוורגי עד הועדה למינוי דיינים.

 

לדרעי חברות אישית עם ליצמן וחזית עם דגל התורה, לכחלון יש מאבק מר עם גפני על סעיפים רבים בועדת הכספים, כל זאת ועוד הביאו את ליצמן להקים חזית מאוחדת כנגד דגל התורה.

לאחר מגעים קדחתניים בין ראשי הסיעות בקואליציה, כחלון ודרעי, לבין סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, הוחלט שלא להעלות לדיון את החוק הנוורגי לדיון במליאה – במידה וליצמן לא יאשר אותו.

במקביל , הוחלט בין סיעות ש"ס וכולנו לבין ליצמן לתמוך במעומד שליצמן ימליץ עליו, חבר הכנסת ישראל אייכלר.

ללא צל של ספק מדובר במכה לדגל התורה שחשבו להעביר את החוק הנוורגי מאחורי גבו של ליצמן בתמיכת ישראל ביתנו, היריבות בין אגודה לדגל הביא למשחק שח- מט בין המרכזית לבין  דגל התורה.

מוקדם יותר הייתה ידה של דגל על העליונה כאשר ח"כ אביגדור ליברמן, הודיע כי מפלגתו תתמוך בחוק הנורבגי – כך חושף הכתב הפוליטי של NRG, זאב קם.

המשמעות של הודעת ליברמן: לחוק צפוי רוב של 61 חכי"ם למרות שחברי אגודת ישראל יצביעו נגדו.

גורמים במערכת הפוליטית מעריכים כי יתכן ומדובר בצירוף מקרים בלבד, כאשר הרקע לתמיכתו של ליברמן בחוק הוא אחר לגמרי: הרצון לנקום בליצמן ואייכלר על הבחירות בירושלים, בחירות בהן הפסיד מועמדו, משה ליאון, לטענתו של ליברמן – באשמתם הישירה של אנשי חסידות בעלזא וגור.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.