ליצמן: "עזבתי לא על מנת לחזור"

בפתיחת "טרם" בביתר הבוקר, שחרר השר היוצא יעקב ליצמן אמירות לרוב. "השנתיים בהן הצלחתי – תאונת עבודת של לפיד", אמר ליצמן, ובהתייחסו למחלוקות בתוך גור אמר: "הכל שטויות, לא מתחיל ולא נגמר"

שר הבריאות המתפטר יעקב ליצמן, השתתף הבוקר בחנוכת סניף "טרם" בביתר, והתייחס לסערת השבת העומדת על הפרק.

רה"ע ביתר מאיר רובינשטיין בנאומו בחנוכת טרם, קיבל את פניו של ליצמן באומרו: "ברוכים הבאים לשר הבריאות עד מחר ושר השבת ממחר, הרב ליצמן, שפינה עיסוקיו והגיע לאירוע שהבטיח מראש. המרכז הזה יפעל גם בשבת, לעומת הרכבת שאנו מקווים שלא תפעל בשבת ואז השר היוצא יחזור לתפקידו ולפעילותו החשובה".

שר הבריאות יעקב ליצמן אמר בנאומו: "תזכרו כמה אנשים אמרו: ליצמן לא יתפטר בסוף והכל שטויות. שבת היא מלזעוק ורפואה קרובה לבוא. אם נשמור שבת כראוי תהיה רפואה קרובה.

" אף אחד שלא ישכנע אותי שצריך להשבית רכבת בחול בגלל עבודות דווקא בשבת. זה להכעיס ולא פיקוח נפש. אסור לקחת אחריות על זה ולא רציתי להיות שר מלכתחילה. לפיד מצטער על שמינה אותי לשר למרות שהתפטרתי. השנתיים האחרונות שהצלחתי בתפקידי זו תאונת עבודה שלו".

בהמשך התייחס להתפטרותו מתפקידו ואמר: "התפטרותי נכנסת לתוקף מחר וזה סופית. אכן יש לי כמה הסתייגויות מההסכם אמש. לא היתה שום תכנית לחזרה כסגן שר ולא נדון בכך עד שיעברו חוקי השבת".

בהתייחסו לסקרים האחרונים, אמר: "אל תאמינו לסקרים. לש"ס יש יותר מ-4. אני בטוח שש"ס תהיה חזקה ואנחנו נתחזק. ללא ש"ס חזקה, יהדות התורה לא חזקה".

בנאומו התייחס ליצמן גם לפרסומים אודות המחלוקות בתוך גור ואמר: "יש כל מיני שמועות על תככים ומחלוקות בגור. הכל שטויות ולא מתחיל ולא נגמר. זה עשה וההוא אמר, פה ושם יש ויכוחים וזה טבעי. אבל מדובר בכאלה שקרים ושטויות ולא רלוונטי.

"אני לא שאלתי שאלות ולא ניסיתי לשכנע. קיבלתי הוראה והתפטרתי. עזבתי ולא על מנת לחזור".

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.