ליצמן על גבאי: "הוא מנטרל סיכוי שהמפלגות החרדיות יישבו אתו"

בעקבות תמיכתו של אבי גבאי בפתיחת מרכולים בשבתות בגבעתיים, אומר ח"כ ליצמן: "הוא מנטרל כל סיכוי שהמפלגות החרדיות יישבו עמו בעתיד"

לקראת הדיון שיזם של ראש עיריית גבעתיים, לשנות את חוק העזר העירוני בצורה שתאפשר פתיחת מרכילים בשבת, ראש מפלגת 'המחנה הציוני', אבי גבאי הביע תמיכה בפתיחת מרכולים בשבתות בגבעתיים.

בתגובה נחרצת אמר אמש ח"כ יעקב ליצמן כי "עם גישה עוינת של גבאי לקדשי ישראל, הוא מנטרל כל סיכוי שהמפלגות החרדיות יישבו עמו בעתיד".

כפי שפורסם אתמול, ראש עיריית גבעתיים, רן קוניק, זומם לאשר חוק עזר עירוני שיאפשר למרבה החרפה והפגיעה, לפתוח מרכולים בשבתות בעירו. הוא מכנס היום את מועצת העיר כדי לקבל החלטה ברוח אנטי-יהודית זו.

אמש נודע כי גבאי, שוחח עם קוניק, ומסר לו כי הוא תומך במגמתו להעביר חוק עזר עירוני שיתיר פתיחת עסקים בשבת. גבאי גם פרסם בהודעה רשמית מטעמו, את עמדתו שיש לאפשר לכל רשות מקומית לקבוע את אורח חייה בהתאם לאופיה. בהמשך התפתל גבאי עם הצהרה של כבוד לדת, כביכול, בלי כפייה דתית, מבלי להסביר כמובן איזה כבוד יש לדת ישראל, אם פוגעים בשבת. הוא גם לא מסביר מדוע אין הוא, כראש מפלגה המתיימרת להיות סוציאליסטית, מתייחס לזכויות העובדים שלא לעבוד בשבת, ולזכותם של יכפו עליהם כפיה אנטי דתית, לעבוד למורת רוחם ביום המנוחה.

ח״כ יעקב ליצמן אמר אמש כי "עם גישה עוינת של גבאי לקדשי ישראל, הוא מנטרל מראש כל סיכוי שהמפלגות החרדיות יישבו עמו בעתיד. התנהגותו התמוהה בהתייצבות לצד הפוגעים בשבת קודש, אינה מצביעה על דרך מאחדת את העם אלא להיפך; לא על חזון אלא על היגררות לצד של הלא-טובים; לא תהיה תפארתו על הדרך הנלוזה הזאת".

בתגובה אמרו הבוקר מלשכתו של גבאי, כי "נוכל לחיות זה לצד זה ללא כפייה ועם הבנה וסבלנות".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.