קופות החולים מממנות ימי אשפוז למחבלים (וידאו)

ח"כ יואל רזבוזוב פנה לשר הבריאות בדרישה שישנה את התקנה בענין. מלשכת ליצמן נמסר כי הוא שוקל את הנושא {אבסורד}

15 מחבלים שנפצעו במהלך פעולות טרור שביצעו מאושפזים בבתי החולים בישראל בעקבות גל הטרור האחרון. 8 מן המחבלים הם בעלי תעודת זהות כחולה, מה שיוצר מצב אבסורדי שבו מי שמממנות את הוצאות האשפוז אלו קופות החולים מכבי, לאומית, כללית ומאוחדת.

ח"כ יואל רזבוזוב מ'יש עתיד' פה לשר הבריאות, יעקב ליצמן, בדרישה שיורה על הפסקת המימון. לטענתו, הדבר לא מצריך חקיקה מיוחדת אלא רק שינוי תקנה כזה שבסמכות השר לבצע.

ע"פ הצעת רזבוזוב, כל המבצע פעילות חבלנית ללא הבדל דת גזע ומין ישא בהוצאות האשפוז בעצמו- כמו בתיירות מרפא.

"הזוי שמדינת ישראל מממנת את הטיפול בטרוריסטים שפגעו במדינה. מיליוני השקלים שהמדינה משלמת מכספי המיסים של הציבור עבור הטיפול במחבלים אמורים לשרת את אזרחי ישראל אשר תומכים ותורמים למדינה.

אבל מחבלים שביצעו פעולות טרור על רקע לאומני, שוכבים בבתי חולים, בחדר נפרד כמו VIP, מרוצים מכך שהם נשארו בחיים לאחר שדקרו פצעו ורצחו ישראלים, מקבלים את השירות הטוב של מערכת הבריאות – כל זה על חשבוננו.

לכן, פניתי לשר הבריאות ליצמן, לפעול מתוקף סמכותו בחוק, לחייב את המחבלים שפעלו על רקע לאומני בתשלום הטיפול – כמו שזה עולה לאדם שאינו אזרח ישראל", כתב רזבוזוב בעמוד הפייסבוק שלו..

מלשכת השר ליצמן נמסר כי הוא שוקל את הענין.

פנה לליצמן בדרישה שישים סוף לאבסורד. ח"כ רזבוזוב. צילום: פלאש 90
פנה לליצמן בדרישה שישים סוף לאבסורד. ח"כ רזבוזוב. צילום: פלאש 90

יצוין כי השר ליצמן כבר גילה מעורבות בטיפול בגל הטרור הנוכחי, כאשר חרף הוראת הנהלת בית החולים הדסה עין כרם, הוא אפשר לצלמים לתעד את המחבל =בן ה-13 שביצע את פיגוע הדקירה בפסגת זאב, זאת כדי להפריך את עלילת אבו מאזן לפיה המחבל "נרצח" ע"י ישראל.

בכלי התקשורת קיבל ליצמן פידבקים חיובים על ההחלטה, ויתכן שההחלטה על הפסקת מימון הוצאות האשפוז של המחבלים היא עוד אבן דרך של ליצמן במסע אל לב הקונצנזוס הישראלי.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. הרעיון מצוין וכך צריך לפעול. רק טיפול בסיסי. אם הוא יחלים- בסדר. אם לא יחלים=זה ענין שלו. הייתי פעם במיון כשהוכנסה מחבלת ושוטר מג"ב, הם קיבלו טיפול לפני כולם. אני נשארתי 3 שעות והמחבלת קיבלה טיפול VIP.

  אלה בוקאי |
  הגב
 2. הרעיון נכון וטוב.. אבל מעבר לצעד הצהרתי.. לא יהיה לזה אפקט… הוא לא ישלם…

  בטוח שלא יזרקו אותו לרחוב מבית החולים… וממילא הוא ישב בבית סוהר..
  איך יגבו את הכסף???

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. בג"צ מיד טוף בשפיל ערבים ויגיד זה אבליה וריח ממשיך נותנים טיפול בכסף של מדיה וקובת חולים

  אבו ג'יהאד |
  הגב