"ליצמן, תפסיק עם האיומים על שבת ותתמקד במשבר הדסה"

סגנית יו״ר הכנסת, ח״כ נאוה בוקר מגיבה לאיומי ראשי הסיעות החרדיות לפרוש מהקואליציה אם ימשכו העבודות ברכבת בשבת, "הייתי מציעה לשר הבריאות לעסוק בנושאים חשובים יותר"

ח״כ נאוה בוקר אמרה הבוקר בתגובה לאיומי ראשי הסיעות החרדיות לפרוש מהקואליציה אם ימשכו העבודות ברכבת בשבת כי היא "מציעה לשר ליצמן להפסיק עם האיומים ולהתמקד בנושאים מהותיים יותר כדוגמת מחלקת ההמטו-אונקולוגית בהדסה עין כרם."

"על ראשי הסיעות החרדיות לחדול מאיומים בפרישה מהממשלה ולהוביל למשברים קואליציוניים. לא יעלה על הדעת שמפלגת השלטון שמחזיקה ב-30 מנדטים נתונה לאיומים מצד סיעות שותפות לממשלה".

"רכבת ישראל משרתת את כלל הציבור בישראל, ובהם גם את אזרחינו החרדים.

הייתי מציעה לשר הבריאות ליצמן לעסוק בנושאים חשובים יותר כמו מחלקת הילדים חולי הסרטן בביה״ח הדסה עין כרם. שם חשוב וראוי שישמע קולו. אני סמוכה ובטוחה כי שר התחבורה, ישראל כץ לא היה מורה על ביצוע עבודות חיוניות אלו, במידה והן לא היה מחויבות המציאות."

במקביל, חברי הכנסת מיקי זוהר (הליכוד), רחל עזריה (כולנו), אלעזר שטרן (יש עתיד) ומנואל טרכטנברג (המחנה הציוני) קראו היום  לישיבת הסיעה המשותפת לש"ס ויהדות התורה, לנהל ביחד שיח על חוק השבת שהם יזמו: "לצערנו אנו עדים היום לכרסום במעמדה וצביונה של השבת דווקא במדינת ישראל. החזרה לדפוסי המאבק הישנים רק פוגע בשבת. בשעה שחברי הכנסת ממפלגות ש"ס ויהדות התורה מקיימים דיון סגור ובמעמד צד אחד, אנו קוראים להם לנהל את השיח הזה אתנו ועם שאר חברי הבית, ולדון בהצעת החוק שהנחנו לפתחה של הממשלה. לכנסת הנוכחית הזדמנות היסטורית למצוא פתרון בעל מכנה משותף רחב ככל האפשר, כך שהשבת תפסיק להוות סלע מחלוקת בציבור הישראלי, ותהפוך לגורם מאחד."

זוהר, עזריה, שטרן וטרכטנברג, יזמו את חוק השבת בעקבות מפגש לציון 13 שנה לפרסום אמנת גביזון מידן. ההצעה מכילה עסקת חבילה המתייחסת לסוגיות הציבוריות העיקריות: סגירת מרכזי המסחר, פתיחת מרכולים בשיטת תורנות, תחבורה ציבורית שיתופית במתכונת מצומצמת, פתיחת מרכזי תרבות, וצמצום שבוע העבודה בישראל ל-39 שעות.

על המשבר הנוכחי אמרו הארבעה: "פעם מדובר בעבודות הרכבת, פעם אחרת בבג"ץ המרכולים, ופעם שלישית בתחבורה ציבורית בשבת, וכך הלאה מעת לעת יצוצו משברים מחדש. ההימנעות מעסקת-חבילה הובילה רק לגידול בהיקפי חילול-השבת בישראל בעשרים השנים האחרונות. הצעת החוק שלנו מאוזנת, שקולה ואחראית, מצמצמת משמעותית את חילול השבת ושומרת על צביונה של השבת כיום המנוחה."

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. תתמקדי את בדברים החשובים שזה שבת קדשנו

  ליצמן השבת יותר חשובה וכמובן צריך לפתור את בעית הדסה

  יעקב |
  הגב
  • ליצמן, לא נבחרת להיות שר בריאות. נבחרתה לשמור על חומות

   הדת. על תתיחס לכל דגנרטית.
   יחד עם זאת, המשך גם למלא במיטב הכשרון, גם הלאה את תפקידך כשר הבריאות!

   יהודי |
   הגב