צפו בוידאו: ליצמן תקף את לפיד בכנסת: כשלפיד אומר 'אחי' החרדים זה כמו שאחמד טיבי אומר 'אחיי' המתנחלים

 נאום ליצמן: אזרחי ישראל כבר יודעים היום שמתי שלפיד מדבר על החרדים, ישנה גזירה חדשה בדרך * כשלפיד אומר "אחי החרדים" זה כמו שאחמד טיבי אומר "אחי המתנחלים" * "כמו ששמרת על מעמד הביניים וכמו שלקחת ארנונה מהמתים, כך תגייס החרדים…"

 

יש היום אזעקה חדשה במקום "צבע אדום", כאשר שר האוצר צריך לעשות גזירות חדשות הוא מכנס דבר ראשון מסיבת עיתונאים, במקום לדבר על הגזירות הוא מתחיל לדבר על הנטל. קודם כל על הנטל, ותדעו שזה כי בעוד חצי שעה הולכת לצאת גזירה חדשה והוא מפחד שידברו עליה. ואני רוצה להקריא לכם מה שכתבתי לעצמי, איך נראית מסיבת עיתונאים שטומי לפיד – לא טומי, יאיר לפיד – עם עיתונאי.

שאלה: מה גודל הגירעון בתקציב? תשובה: 1800 עילויים.

שאלה: איך אתה מעלה את המע"מ ומגדיל את העוני למעמד הביניים? תשובה: לא יכול להיות שחרדים לא ייקחו חלק בנטל בצבא.

שאלה: מה הפתרון שלך בנושא הדיור? – תשובה: לקחת את החרדים בכפייה לבתי הכלא.

שאלה: למה אתה פוגע בעשירים? – תשובה: מבטיח לכם שתוך שנתיים יהיה מצבם עוד יותר טוב.

שאלה: מה תגובתך שלא ממש שירתת בצה"ל אלא ככתב "במחנה"? תשובה: אנחנו לא יכולים לסחוב לבד את האלונקה.

זה פחות או יותר היום במסיבת עיתונאים של יאיר לפיד עם עיתונאים, כשמתחילים לדבר תקציב וגזירות, מיד התנפלות על החרדים.

חבריי חברי הכנסת, כאשר לפיד אומר היום: "אחי החרדים" זה כמו שאחמד טיבי אומר: "אחי המתנחלים". זה בדיוק אותו דבר.

אנו דנים היום בנושא עליית המע"מ. וזו שערורייה. במקום להוריד מע"מ על הדירות, במקום להוריד מע"מ על קוטג', גבינות, מוצרי יסוד, במקום להחזיר את המענקים שהורידו רק לפני יום-יומיים, במקום להוריד מע"מ על תרופות שלא נמצאות בסל, רק מעלים את המע"מ, עוד 2%, עוד גזירה. ואתם יודעים שהנטל ששמים היום על הציבור, בעיקר מעמד הביניים וכמובן על העניים, שהוא אומר שהוא הולך להוריד 3.5 מיליארד שקל מקצבאות ילדים, מה התשובה שלו? שלעניים הוא הולך לתת פתרון. איזה פתרון הוא נותן? קרן של 200 מיליון שקל. איזו דמגוגיה. הוא הולך להקים קרן לעניים של 200 מיליון שקל. הוא הוריד 3.5 מיליארד שקל בקצבאות, הוא הולך להקים קרן של 200 מיליון שקל? איזו דמגוגיה. ואני מתפלא, השר המכובד, שר הרווחה, שאני מכבד אותו מאוד, איך הוא נותן לזה לקרות? והוא עוד בא להתרברב שהוא עוזר לעניים.

אדוני יו"ר הכנסת, ברצוני לפנות לשר האוצר: כמו שלקחת תשלומי ארנונה מהמתים, כמו ששמרת על מעמד הביניים, כמו שהעלית את שכר הלימוד לסטודנטים, כמו ששמרת על העניים, כך תצליח, באותו דרך, גם לגייס את החרדים. לא יעזור לך, כי עצת השם היא תקום. תודה רבה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.