"לך למנדלה": החלום שמסעיר את ויז'ניץ

בבוקרו של יום א' דראש השנה, נצפה בבית המדרש הגדול במרכז חסידי ויזניץ איש דתי לאומי, שהדהים את החסידים: "אבי נגלה אלי בחלום ואמר לי ללכת להתפלל אצל מנדלה"

הסיפור שמדהים את חסידי ויז'ניץ: בבוקרו של יום א' דראש השנה, נצפה בבית המדרש הגדול במרכז חסידי ויזניץ ברח' שלמה המלך, איש מבוגר 60 פלוס אשר נראה לכולם כדתי לאומי, האיש התיישב לו בשולי השורות והתפלל יחד עם המוני החסידים.

האיש היה נראה מוזר למראה החסידים, זקן קצוץ חליפה קצרה, עטוף בטלית, יושב ומחכה לתפילת שחרית, החסידים הממונים על המקומות נגשו אליו מיד, ונתנו לו להבין כי אולי הוא נחת שם בטעות, וכי התפילה בויזניץ נמשכת כמעט עד לשקיעה, ובאם הוא בא לחפש מנין אז מוטב לו שיחפש בית כנסת אחר.

אך האיש( חיים פריד) עונה בשמחה, "לא הגעתי הנה בטעות, אני במקורי נצר לחסידי ויזניץ, וכי אני יודע שהתפילה בויזניץ לוקחת זמן רב, אך אני מעונין להתפלל כאן למרות הכל".

החסידים כיבדו את רצונו ונתנו לו להישאר בכסאו הפרטי, וכך היה בשני הימים של ראש השנה, האיש הגיע בבוקר ועם דמדומי חמה הלך אל ביתו.

הרב פריד

בסיום תפלת מנחה ביום ב' דר"ה ביקש האיש לגשת להתברך מפי האדמו"ר שליט"א, וכך נדחף האיש לקדמת בית הכנסת וניגש לרבי, והציג לרבי את שמו (ח.פ.) הרבי מיד זכר את אביו ואיחל לו גמח"ט.

כמה מהחסידים שאלו אותו לפשר בואו להתפלל השנה בויזניץ, וכך השיב הרב פריד: בליל ראש השנה באמצע שנתי חולם אני כי אבי זכרונו לברכה, אשר היה מגדולי החסידים אצל האדמו"ר  האמרי חיים מוויזניץ, בא אלי בחלומי, ואומר לי , "חיים, לך להתפלל את תפילות ראש השנה בבית הכנסת ויזניץ אצלי רבי מנדלי מויזניץ".

"התעוררתי", נזכר פריד, "אך חשבתי לתומי כי זה אך ורק חלום, ונרדמתי שוב, אך אבי בא אלי שנית, ומצווה אלי ואומר לי "חיים שם בויזניץ יתקבלו תפלותיך"

הוא הוסיף: "כמובן שאחר חלום זה כבר לא יכלתי לישון, אני גר בשיכון ה' בבני ברק ושרכתי את רגלי במצוות אבי זכרונו לברכה. ובעזרת השם התפילות יתקבלו, סיים האיש.

החלום הזה השאיר את החסידים פעורי פה, והיה לנושא היום בכל ריכוזי החסידים.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אני מתעניין

    לא דתי לאומי אלא חרדי מקרית הרצוג מרחק שעה הליכה

    רן |
    הגב