לכבוד יום כיפור: ב Ynet יהדות מתמקדים ביוצאים

בראיון חג לכבוד יום הכיפורים סיפרו כמה מיוצאי המגזר החרדי לשמוע על תחושותיהם לקראת היום הכי קדוש בשנה כאשר הם כבר לכאורה רחוקים. הכתב דיבר עם יוצאים רבים חלקם חפצו בעילום שם וחלקם הסכימו להיחשף להתראיין בשמם המלא

בראיון חג לכבוד יום הכיפורים סיפרו ל YNET יהדות כמה מיוצאי המגזר החרדי על תחושותיהם לקראת היום הכי קדוש בשנה כאשר הם כבר לכאורה רחוקים. הכתב דיבר עם יוצאים רבים חלקם חפצו בעילום שם וחלקם הסכימו להתראיין בשמם המלא ולהיחשף.

הבולט מביניהם או אולי הדמות המוכרת יותר מבין היוצאים שמככב בדרך קבע באתרים החרדיים, הוא אבי תפילינסקי ירושלמי בן 38 ואבא לששה ילדים, מרצה ליהדות ומסר שיעורים בהלכות שבת שכיהן כרב בישיבה טרם יציאתו בשאלה. תפילנסקי סיפר לynet על התחושות כלפי היום הזה והסביר את נסיעתו לאומן לפני ראש השנה "אצל רבי נחמן אני מוצא נקודה שבה אני מאמין".

יוצאים נוספים שלא רצו לחשוף את שמם חשפו גם הם את רגשותהיים, המכנה המשותף לרובם על פי הכתבה בכל אופן, הינו געגוע. אחד מהם שהזדהה כ 'ישראל י. סיפר על תחושותיו כאשר הוא רואה אנשים הולכים אל בית הכנסת ביום כיפור "אני לא מסוגל להפסיק ולהביט בצועדים הממהרים אל בית הכנסת כשהם לבושים לבן, נרגשים מהיום העומד לבוא." סיפר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.