לכלוך וטינופת: במחנה יהודה דורשים מליצמן לסגור את המסעדות

תושב חרדי שגר בסמיכות לשוק מחנה יהודה טוען בשיחה ל'אקטואליק' כי "אם ליצמן רוצה, תוך חמש דקות הוא יכול לסגור את המסעדות בשוק מחנה יהודה".

בעוד ליצמן מציב תנאים למועמדים לראשות עיריית ירושלים ודורש לסגור את חיי הלילה בשוק מחנה יהודה עקב הרעש וההוללות, בשטח מאשימים את ליצמן שהוא בעיקר דואג לכותרות בתקשורת.

אברך תושב השכונה שגר בסמיכות לשוק מחנה יהודה וסובל מהרעש והלכלוך, טוען בשיחה ל'אקטואליק' כי אם ליצמן רק היה רוצה הוא יכול תוך חמש דקות לסגור את רוב הפעילות של המסעדות בעיר. "הרבה מהמסעדות לא עובדים שם לפי התקן של משרד הבריאות", הוא טוען ומפרט כי "לפי התקן כל מסעדה של אוכל ויש שם הרבה כאלה אמורה להחזיק מתקן תת קרקעי של הפרדת שומנים מתחת לקרקע."

"מבדיקה שערכתי", כך אומר לנו השכן, "לפעמים, יש נערים ששופכים את השמן על המדרכות וגורמות לריח נורא ולסכנת נפשות של החלקה. "אל תשכח שהרבה מבוגרים עוברים כאן בשכונה, ויש גם בעיה של בלוני גז שהותקנו בניגוד לחוק".

כמידי יום, ובעיקר בלילה, מתקבצים אלפי בני נוער ונערות שלבושות באופן פרוץ באיזור מחנה יהודה, ומבלים במקום עד השעות הקטנות של הלילה. השוק ממוקם מתחת לאף של השכונות החרדיות. עם עד עתה ההתנגדות הגיעה בעיקר מהצד החסידי, והשר ליצמן שיצא למאבק חסר תקדים כנגד מתחם ההוללות, כעת מתברר, כי הציבור הספרדי מצטרף למאבק כנגד מתחם הבילויים במחנה יהודה. מוסדות "נהר השלום" של הרב בניהו שמואלי שהמוסדות שלהם ממוקמים בסמוך למתחם, הודיעו כי הם מצטרפים למאבק של ליצמן לסגירת מתחם הבילויים החדש.

כזכור אמש חשפנו שגם הספרדים נכנסו למאבק נגד הבלויים בשוק מחנה יהודה. "קולות ההוללות בשוק מפריעים ללימוד של האברכים בכולל חצות", אומר לנו אחד האברכים הלומד בישיבת המקובלים של הרב בניהו שמואלי, אמש התתקיימה עצרת תפילה ומחאה כנגד חילול הקודש. בעצרת השתתפו : הגר״ד בצרי, הגר״ב שמואלי והגר״י עדס.

ראש ישיבת נהר שלום הגאון הרב בניהו שמואלי התייחס לסערה החדשה בראיון לרונן כץ ב׳קול ברמה׳: אני שמח שאחרי שנים שאני זועק סגן השר ליצמן נרתם לעניין. גם אם אני מגיע לישיבה בשעה 3 בלילה, כל אזור שוק מחנה יהודה גדוש בנערים שעושים רעש ומפריעים לשכנים, זה לא יתכן.

בראיון הוא אמר עוד כי נקיים מעמד תפילה מיוחד שכל אותם נערים שמכלים שם לילות ישובו בתשובה שלמה. התושבים החילונים צריכים להבין שמדובר במניעת עוגמת נפש לתושבים שסובלים מהרעש ותו לא.

הגאון הרב בניהו שמואלי הוסיף עוד׳: "פניתי לראש העיר, קיימנו פגישות עם אופיר לנג מהמנהלת ונציגי התושבים, כל תושבי האזור חרדים וחילונים רוצים לשים סוף לתופעה הזאת".

מודעות בי-ם הופצו בכל רחבי העיר על עצרת הענק הערב בהר המנוחות. במודעות נכתב כך: "לאור המצב בשוק מחנה יהודה ״לצערינו מידי ערב מאות ריקים ופוחזים ממלאים את רחובות השוק ושותים ומשתכרים והפריצות מחרידה, איך נוכל לשתוק".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.