"לכלול את החרדים בתכניות הבינוי בירושלים"

יו"ר הסיעה ח"כ הרב מוזס: אני דורש לכלול את הזוגות הצעירים מהמגזר החרדי בתכניות הבינוי בירושלים. {מוזס דורש}

"אני קורא לשר האוצר ולשר השיכון לא להתעלם מהציבור החרדי בירושלים, המונה כ – 50% מהתושבים, ולכלול בתכניות הבניה גם בינוי בשכונות המותאמות לציבור החרדי" כך אמר ח"כ הרב מוזס במליאת הכנסת.

דבריו של ח"כ הרב מוזס באו לאחר הפרסומים הרבים בדבר הכוונה להוספת אלפי יחידות דיור ברחבי העיר ירושלים על מנת לעודד זוגות צעירים להישאר בעיר, וכולם, ללא יוצא מן הכלל בשכונות שאין בהן אוכלוסיה חרדית. "שמעתי שלשום על התכנית להצערת ירושלים, להפוך את ירושלים מתאימה לזוגות צעירים. הדבר הוא מבורך מאוד, העיר תהיה צעירה יותר, אבל לפי התכנית שראיתי, הרי בדרום מערב העיר ייבנו – 5,000 יחידות דיור, בשכונת ארנונה – 2,500 יחידות, בגבעת המטוס – 2,600. כל התכניות הללו מהוות בנייה מסיבית לציבור הכללי בלבד!"

"כולם יודעים שכ-50% מתושבי ירושלים הם חרדיים, מדוע אני לא רואה עבורם תכניות? מדוע אין אפילו דירה אחת לציבור החרדי? בכל תכנית ה"הצערה" הזו, "הצערת ירושלים" אין התייחסות לציבור ענק זה. אני חושב שהזוגות הצעירים שלנו גם יודעים איך להצעיר את ירושלים. ואני חושב שמן הראוי והנכון ששר השיכון ושר האוצר ייקחו את העניין לידיים וימנעו את ההפליה הזאת בעיר בירתנו ירושלים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.