החרדים מאיימים "ללא השבת – אין תקציב"

חברי יהדות התורה העירונית צפויים להבהיר היום (שני) לראש העיר ניר ברקת, כי לא יתמכו בתקציב ללא הבטחה לשמירת השבת

במהלך השבת האחרונה חוללה השבת באירועים המופעלים על ידי מינהל יובלים, וכך גם במינהל בית הכרם שפרסום רשמי שלו גילה כי יקיים אירוע דומה שהשתתפות בו כרוכה בתשלום.

אי לכך חברי סיעת יהדות התורה העירונית צפויים להבהיר היום (שני) לראש עירית ירושלים, ניר ברקת, כי לא יתמכו בתקציב ללא הבטחה לשמירת השבת במרחב הציבורי.

 

חברי מועצת העיר החרדים פנו למנכ"ל העיריה עו"ד אמנון מרחב, תוך שהם מצרפים עדות של שכן המעיד שפעילות הפאב המקומי לא חדלה בשבת האחרונה, למרות הסיכומים של מנכ"ל המינהל לשעבר מול מנכ"ל העיריה.

"בנוסף", הדגישו חברי המועצה, "גם מינהל בית הכרם ערך פעילות בתשלום בליל שבת", והוסיפו כי באופן תמוה, העיריה לא הגיבה לפניית חברי המועצה החרדים, ומדוברות עיריית ירושלים נמסר בתגובה לאירוע של 'בית הכרם' כי "איננו מכירים את האירוע שלהם, הוא לא עירוני ולא במבנה עירוני וללא לוגו עירוני כמובן".

חברי המועצה טוענים כי מסמכים שבידיהם מוכיחים שהמבנה כן שייך לעיריה. "נכון שבית הוועד הישן נבנה לפני קום המדינה, אולם שנתיים לאחר מכן נמסר הטיפול במבנה לעיריה, שהפעילה בו גן ילדים וצרכניה. בשנת תש"ן שופץ המבנה ונחנך כמוזיאון, כאשר כיום מפעיל המתנ"ס השכונתי את בית הוועד שעדיין מאכלס בתוכו מוזיאון לתולדות שכונת בית הכרם".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.