למה ביהדות התורה מפחדים מח"כ מלכיאלי?

ביהדות התורה הסכימו לקיים את הרוטציה בועדה למינוי דיינים, בתנאי שהח"כ מש"ס שייכנס – לא יהיה מיכאל מלכיאלי. מדוע פסלו את מלכיאלי? ניסינו לבדוק

המהומה במפלגות החרדיות סביב עניין הרוטציה בועדה למינוי דיינים או לתפקיד סגן יושב ראש הכנסת, יצאה מעט מפופורציות, וכעת מתברר שהיא גם גרמה למחלוקת קטנה בין יהדות התורה לש"ס.

על פי ההסכמים הקואליציונים בין המפלגות, ח"כ ישראל אייכלר מיהדות התורה אמור לפרוש מהועדה למינוי דיינים, ולפנות את מקומו לח"כ אחר ממפלגת ש"ס, אלא שככל הנראה ביהדות התורה החליטו גם לנסות ולקבוע מי יחליף את תפקידו של אייכלר.

תחילה הודיע יו"ר ש"ס אריה דרעי לליצמן וגפני כי הוא מעוניין שחבר הכנסת מיכאל מלכיאלי הוא זה שיחליף את אייכלר, אלא שהבוקר התברר לאתר 'אקטואליק' שביהדות התורה התנגדו נחרצות לכך שמלכיאלי יהיה חבר בועדה למינוי דיינים.

דרעי, שנמצא ביחסים טובים עם ראשי הסיעות האשכנזיות, העדיף שלא להוסיף צרות על אלה הקיימות בקואליציה, ולאחר ישיבה עם חברי הכנסת החליט שנציגו של הרב בעדני, חבר הכנסת יואב בן צור, ישמש כחבר הועדה מטעם ש"ס במקומו של אייכלר, שלעת עתה עדיין לא פרש.

ניסינו לבדוק מדוע ביהדות התורה התנגדו נחרצות למינויו של ח"כ מלכיאלי לחבר הועדה, אך שם לא התקבלו תשובות ברורות, אם כי נראה שהפופולריות של מלכיאלי אולי הפחידה במעט את הח"כים מדגל התורה ואגודת ישראל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.