למה חשוב לנו ביטוח בריאות

לכאורה לכל אחד מאיתנו יש כיסוי רפואי דרך קופת החולים, שהרי בריאות היא אחת מזכויות היסוד של כל אזרח בעולם המערבי ועל כל מדינה לספק שירות זה לאזרחיה. אולם סל בריאות בסיסי אינו נותן מענה לצרכים מיוחדים להם נזקקים אזרחים רבים, כדוגמת מחלות קשות ותרופות שאינן כלולות בסל הבריאות הציבורי. גם קופות חולים אינן נותנות מענה מספק וראוי בשעת אמת, על אף התכניות המקיפות והמשלימות אותן מציעות קופות החולים. חוק ההסדרים שיצא בשנת 2008 קבע כי קופות החולים אינן יכולות לספק למבוטחים תרופות מצילות ומאריכות חיים, לכן ביטוח בריאות פרטי נותן מענה בדיוק לצרכים אלה.

ביטוחי בריאות קיימים בשוק כבר מעל לשלושה עשורים, אולם בחלוף השנים הם עברו שדרוגים רבים והתווסף להם מגוון רב של כיסויים הנותנים מענה לרבים מאיתנו. ביטוח בריאות באופן כללי מעניק כיסויים שאינם מכוסים במסגרת קופות החולים וסל הבריאות הציבורי והוא מאפשר לנו לרכוש כיסויים היעילים בשעת אמת. כלל הכיסויים והשדרוגים מפוקחים על ידי הפיקוח של הביטוח מטעם משרד האוצר.

תחומי כיסויים של פוליסת ביטוח בריאות:

כיסוי לניתוחים בארץ ובחו"ל – ביטוח בריאות פרטי מכסה ניתוחים פרטיים בארץ ומאפשר לכם את בחירת המנתח, בחירת בית החולים הרצוי, בחירת מרדים, בדיקות וייעוצים על ידי מומחים ועוד. כיסוי פרטי למעשה ניתן ללא שום תלות בשירותי הבריאות הציבוריים. כמו כן, ביטוח פרטי מכסה ניתוחים בחו"ל על פי בחירתו של המבוטח וכיסוי הוצאות נלוות למבוטח ולמלווים.

השתלות -ביטוח בריאות פרטי מכסה השתלות בארץ או בחו"ל ללא שום תלות ברפואה הציבורית. הכיסוי כולל איתור האיבר המיועד להשתלה, בדיקות וייעוצים על ידי מומחים, הוצאות אשפוז והוצאות נלוות למבוטח ולמלווים.

כיסוי למחלות קשות – ביטוח בריאות פרטי מעניק פיצוי כספי בגין מחלות קשות שונות במקרה של גילוי פתאומי של המחלה. בכל פוליסה יש רשימה של מחלות קשות שונות ואף פיצוי כספי בגין מחלת הסרטן הנוראית. כיסוי זה הוא נהדר, שהרי במקרה של מחלה קשה המבוטח אינו עובד וההוצאות הולכות וגדלות, כך שפיצוי כספי זה יוכל לסייע לו רבות בתקופה הקשה של המחלה.

תרופות שאינן בסל הבריאות -ביטוח בריאות פרטי מכסה תרופות מיוחדות שאינן כלולות בסל הבריאות הציבורי. תרופות אלו יכולות להיות כל חומר כימי או ביולוגי שאושר כתרופה.

שירותים רפואיים נלווים – במהלך תקופת הפוליסה מבוטחים יכולים ליהנות ממגוון רב של שירותי רפואה נלווים המצוינים בכתב השירות של הפוליסה. שירותים אלה כוללים בדיקות רפואיות, שירותי ייעוץ של רופאים מומחים, בדיקות היריון ועוד מיני רבים.

לסיום, ביטוח רפואי פרטי מאפשר לכם להיות בראש שקט ולדעת כי במקרה של בעיה רפואית מסוימת תקבלו את מירב הכיסויים הטובים ביותר שאינם כלולים דרך הרפואה הציבורית או דרך תכניות משלימות של קופות החולים. רצוי ואף חשוב לבחון היטב את תנאי הפוליסה ואף את עניין המחיר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.