למה צריך חברות השמה?

בעולם הדינמי של המאה ה-21, רוב האנשים כבר אינם עובדים בעבודה אחת לאורך עשרות שנים, כפי שעשו בדורות הקודמים. המיתון הכלכלי שמביא הרבה חברות להיסגר או לערוך צמצומים, הרצון של אנשים רבים להגשים את עצמם ולהגיע למשרה האופטימלית עבורם, והפתיחות הגוברת לרעיון של הסבה מקצועית, מביא רבים איתנו למצב בו הם מחפשים עבודה חדשה מדי כמה שנים.

בהייטק הדבר בולט עוד יותר – הרבה הייטקיסטים עוברים מסטרטאפ לסטרטאפ (בעקבות סגירה או אקזיט) או מחפשים להתפתח במסגרת התחום שלהם או לעבור לתחומים אחרים בתוך ההייטק בשביל האתגר והעניין.

אבל מהי הדרך המיטבית למצוא עבודה היום? – אפשר לקוות שהקשרים יעשו את שלהם, או להירשם לאתרי חיפוש עבודה ולהפציץ כל משרה סבירה פלוס-מינוס בקורות חיים.

אך האם חשבתם לפנות לחברת השמה? וספציפית, חברת השמה להייטק?

אם אינכם בטוחים מהם היתרונות של חברת השמה להייטק, למה כדאי להשתמש בשירותיה והאם הם עולים כסף (ספוילר: לא), כדאי לכם להמשיך לקרוא.

חברות השמה להייטק יעזרו לכם למצוא עבודה מהר יותר

אף אחד לא רוצה להישאר מחוסר עבודה הרבה זמן. שכר הדירה והחשבונות דוחקים, ואם יש משפחה, אז הלחץ הכלכלי גדול עוד יותר. חיפוש עבודה הוא משרה מלאה: לעבור על כל אתרי הדרושים, לסנן את המשרות הנורמליות, לשלוח קורות חיים, ללכת למיונים ולראיונות וכו'. היתרון בחיפוש עבודה באמצעות חברת השמה הוא שהיא מרכזת אצלה הרבה מאד משרות ויש לה אינטרס למצוא את המועמדים המתאימים כמה שיותר מהר. לכן, בהרבה מקרים חיפוש עבודה באמצעות חברת השמה יהיה תהליך מהיר יותר.

המשרות הכי טובות נמצאות אצל חברות השמה

החברות האיכותיות ביותר, כמו גם סטרטאפים, לא מעוניינים לברור בין מאות קורות חיים מדי יום, ובפרט כשמדובר במשרות אטרקטיביות שמחפשים עבורן מועמדים רציניים. מה גם שלסטרטאפים בתחילת דרכם בדרך כלל אין מנהל/ת משאבי אנוש שתעשה זאת.

בנוסף, לפעמים מחפשים מועמדים למשרה שעדיין מאוישת ומעוניינים לעשות זאת בצורה דיסקרטית ולא באמצעות אתרי חיפוש עבודה. לפיכך, הרבה חברות הייטק מעדיפות שחברת השמה תעשה עבורם את העבודה. שימוש בשירותי חברת השמה מבטיח למחפש עבודה גישה להרבה משרות אותן הוא לא ימצא באתרים השונים.

חברת השמה מספקת למועמד יחס אישי וייעוץ

בעבודה עם חברת ההשמה, למועמד ולחברת ההשמה יש את אותו האינטרס: לשדך בין המועמד למשרה המתאימה לו ביותר. חברת ההשמה תברר לעומק עם המועמד את העדפותיו, השכר שהוא מבקש, התנאים שהוא מחפש ותעשה את כל המאמצים למצוא עבורו את המשרה המתאימה.

בתוך כך, היא גם תסייע לו בשיפור קורות החיים, ותייעץ לו בנושאים כמו התמודדות בראיונות עבודה, משא ומתן מול המעסיק, מידע פנימי לגבי החברות השונות ומה הן מחפשות, ועוד.

חברת השמה מאפשרת לחפש עבודה בדיסקרטיות

לפעמים אנחנו מחפשים עבודה עוד בזמן שאנחנו עובדים בעבודה אחרת. במקרה כזה לא ניתן לפרסם בפייסבוק שאנחנו מחפשים עבודה, וקשה לחפש עבודה באופן פעיל במהלך יום עבודה כשהבוס מציץ לכם מעבר לכתף ועלול לראות שאתם נמצאים באתר חיפוש עבודה.

חברות השמה פותרות בעיה זו שכן הן מחפשות עבורכן משרות בדיסקרטיות מלאה, ולא יעשו דבר שיסכן את המשרה הנוכחית שלכם.

חיפוש עבודה דרך חברת השמה אינו כרוך בתשלום

לכאורה, רוב האתרים לחיפוש עבודה אינם בתשלום; אך אם אתם מעוניינים לקבל התראות ישר למייל, ולראות משרות אקסקלוסיביות מסוימות באתר, רבים מהם יבקשו מכם לעשות מנוי חודשי. חיפוש עבודה לאורך זמן עלול לגרום לכם להוציא הרבה כסף על המנוי לאתרים כאלה.

לעומת זאת, חברות השמה לא גובות מכם כסף בשום שלב. הן מתוגמלות רק כאשר הן מוצאות לכם עבודה – ומי שמשלם להן הוא החברה אליה התקבלתם, לא אתם. לפיכך, חיפוש עבודה דרך חברת השמה הוא למעשה האופציה החינמית והיעילה ביותר למצוא עבודה (חוץ מקשרים – אבל לא לכולם יש כאלה).

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.