למה צריך תמלול הקלטה?

מי מבצע תמלול הקלטה

פעמים רבות יוצא לאנשים להיתקל במצב שבו עליהם לבצע תמלול הקלטה. הכוונה בתמלול הקלטה הוא רישום מדויק של כל מה שנאמר בהקלטת שמע מסוימת. אין הכוונה בסיכום הדברים או רישום תקציר של הרעיון הכללי אלא רישום מדויק, של כל מילה, כולל שאלות אם יש ולעיתים אפילו יש צורך לציין רעשי רקע שישנם בהקלטה או קולות מיוחדים שחשוב שיופיעו גם בכתב. לכאורה מדובר במלאכה קלה, כאשר בעצם תמלול הקלטה עלול להיות משימה מסובכת ולא פשוטה בכלל. מצב זה קורה כאשר מדובר במכשיר שמע ישן או בהקלטה ישנה שהאיכות בה ירדה וקשה מאד לשמוע את הקול והמלל, לא כל שכן לרשום אותו.

מתי מבצעים תמלול הקלטה

בארץ ישנו ביקוש עבור מי שמבצע תמלול הקלטה במקרים שבהם, לדוגמא, ישנם סיפורים מיוחדים אודות קלטת או דיסק שמע, כמו למשל סיפור אודות הישרדות בשואה מפי השורד עצמו ויש צורך להעתיק את הסיפור לעבודה שמגישים או לצורך אלבום שעורכים. מכיוון שלדבר קל הרבה יותר וגם הרבה יותר מהיר, כאשר דרושים נתונים, מידע או סיפור שלם תוך זמן קצר עדיף לבצע הקלטת שמע במכשיר משוכלל אשר יספק איכות שמיעה גבוהה ולאחר מכן לבצע תמלול הקלטה בנפרד, בתנאים נוחים ושקטים ובלי שום לחץ של זמן. כיום, בעידן ההיי טק הדיגיטלי שבו אנו חיים מקובל מאד להקליט ישיבות של מקומות עבודה ולבצע תמלול הקלטה אחרי שהישיבה הסתיימה וכך פרוטוקול הישיבה יכלול את כל הפרטים החשובים.

תמלול הקלטה באקדמיה

גם באקדמיה נפוץ מאד התחום של תמלול הקלטה, בין אם הסטודנט מבצע זאת עבור עצמו או שישנו אדם שזו התמחותו וזהו מקור הפרנסה שלו. סטודנטים רבים מקליטים את מערכי השיעורים והקורסים במוסד האקדמי שבו הם לומדים ולאחר מכן מבקשים שירות של תמלול הקלטה או מבצעים זאת בעצמם. בכך הם מרוויחים פעמיים – הם גם נשארים מרוכזים ויכולים להישאר ממוקדים בדברי המרצה בלי שהכתיבה תפריע להם וגם נשאר בידם תמלול הקלטה של אותו השיעור והם יכולים להקשיב לו שוב לפני מבחן חשוב או כאשר צריך להגיש עבודה או מטלה. אין ספק שלסטודנטים אלה יש יתרון רב על פני החברים שלהם לכיתה והחומר הנלמד יישאר חקוק בזיכרון שלהם לזמן ארוך יותר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.