למעלה מ-30 אלף במעמד ברכת הכהנים בכותל (וידאו)

למרות המתיחות הביטחונית והכוננות הגבוהה בירושלים בחול המועד פסח, הגיעו עשרות אלפי מתפללים להשתתף בטקס המסורתי של ברכת הכהנים ההמוני ברחבת הכותל במערבי. כוחות גדולים של משטרה נפרשו בעיר העתיקה כדי לאבטח את ההמונים {הצטרפו לשידור חי מהכותל}

 שידור חי – באדיבות רשת
למרות המתח בבירה, גם הבוקר (שני) מתקיים המעמד המסורתי, כשעשרות אלפי בני אדם הגיעו להשתתף ב"ברכת הכוהנים" המסורתית ברחבת הכותל. המשטרה פרושה בכוחות מתוגברים כשברקע החשש מפיגועים ומהומות בהר הבית.

כוחות גדולים של משטרה נפרסו באזור העיר העתיקה בשל חשש שעלייתם הצפויה של מאות מבקרים יהודים להר הבית תעורר מהומות.

מרגש ומחזק,ברכת הכוהנים בכותל המערבי (צילום שלמה מור) דרך 0404

‎Posted by ‎ירושלים בנשמה שלי – Jerusalem in my soul‎ on‎ יום שני 25 אפריל 2016

אתמול בבוקר, עם פתיחת הר הבית לעליית יהודים, נרשמו כמה עימותים עם מוסלמים וחמישה יהודים הורחקו מהמתחם. המשטרה נוקטת קו תקיף כלפי כל הפרה של כללי ההתנהגות במהלך הביקורים בהר. החשש הוא שיהודים שיעלו להר יעוררו פרובוקציות – מה שעלול להביא להפרות סדר.

ממשטרת ישראל מסרה כי אתמול נכנסו למתחם הר הבית כ-800 בני אדם, מהם 685 תיירים. במהלך הביקורים הוצאו משטח ההר 9 מבקרים יהודים, מהם 3 קטינים, שהפרו את כללי הביקור במקום.

המשטרה הבהירה: כי "משימות הבטחון והאבטחה של השוטרים ולוחמי מג"ב ברחבי העיר, לרבות בהר הבית מנוהלות במקצועיות וברגישות, המאפיינת את ייחודיות המקום והצורך לשרת את הכלל באופן הוגן ושוויוני, נמשיך לשמור מכל משמר על הסדר בהר הבית לרווחת הכלל ולפעול בנחישות כלפי כל מי שינסה לפגוע בשלום הציבור וביטחונו".

צפו בעימותים בהר הבית, אתמול

למרות שהעוצר בשטחים הוסר, בכל זאת בצה"ל, בשב"כ ובמשטרה תוגברו הכוחות מחשש להסלמה במצב הביטחוני, וגם בעקבות הפיגוע באוטובוס בשבוע שעבר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.