למרות ההבטחות: שבת של סרטים בקריית יובל

למרות האיומים כי יבטלו את התקצוב למנהל הקהילתי בקריית יובל יוזמים שם השבת הקרנות סרטים. במייל פנימי שהגיע לידי קוקר הם מכנים את הנציגים החרדים בשם "כוחות הרשע" מכיכר ספרא המתנגדים לחילול השבת. {כבוד השבת}

למרות שלל האיומים כי במקרה ובמנהל הקהלתי של קריית יובל "יובלים" ימשיכו את חילול השבת בהקרנת סרטים המונית, מתברר כי גם השבת יקרינו סרטים חינם לתושבי השכונה, החל מהלילה – ליל שישי, ועד לעצם יום השבת תוך כדי חילולה. בקמפיין נרחב ברשת קוראים המארגנים לתושבים לבוא ולהשתתף בהקרנות הסרטים.

יובלים. מתוך פייסבוק

המארגנים, אנשי קואליצית "ירו-שלם" פירסמו את המודעה המצורפת לכתבה זו בעמוד הפייסבוק שלהם, תחת הכותרת המתריסה: "לא מכל בילוי בשבת צריך לעשות סרט", כאשר הם קוראים לתושבים לבוא לצפייה חינמית בסרטים בשבת. במודעה הם מדגישים כי הם עושים את פעילותם על בסיס ההנחה כי העיר ירושלים שייכת לכולם.

ממייל פנימי אשר נשלח על ידם, אשר עותק ממנו הגיע לידי קוקר, עולה כי הם שמים דגש על הקרנת הסרטים החינמית של הלילה, ליל שישי, מתוך מטרה להוכיח כי הם דואגים גם לתרבות של תושביה הדתיים של קריית יובל המבקשים לצרוך את התרבות שלא מתוך חילול יום השבת.

בהמשך המייל הם כותבים "על ההתנגדות להקרנות אלו שמעתם וודאי דרך העיתונות והרשתות החברתיות. משה לאון, הממונה החדש על המינהלים הקהילתיים בעיריית ירושלים, הגיב במכתב חריף ודרש מהמינהל לבטל את הקרנת הסרטים, בטענה כי הדבר נוגד את הסטטוס קוו. יש לציין כי פעילות שבת תרבות מתקיימת במינהלים בשכונות השונות, כבר כמה שנים. קיים לחץ רב לביטול הסרטים".

הם מסבירים בתכתובת הפנימית כי "למעלה מארבע שנים פועלת קואליצית ירו-שלם על מנת לשנות מדיניות עירונית בשבת בירושלים ע"י פעילות שטח והרחבת המודעות הציבורית לנושא- במינהלים, בשיתוף מוסדות תרבות, ארגוני חברה אזרחית ובתי קפה".

"הפעילות של ירו-שלם מיועדת לחיזוק אוכלוסיות דתיות וחילוניות בירושלים, על בסיס ההנחה כי העיר משותפת לכולם. העיקרון המנחה אותנו הוא כי הפעילות התרבותית בשבת נקבעת על ידי הקהילה ולמען הקהילה, ללא כפייה. אנו מובילים מהלך זה בהשראת אמנת "גביזון-מידן", ומיישמים הלכה למעשה את המלצות האמנה הקוראות לאפשר פעילות תרבות בשבת, תוך הימנעות ממסחר".

בהמשך הם כותבים: "היום זה ב"יובלים", מחר זה בשכונה אחרת. אנו מאמינים שהציבור חייב לומר את דברו בנושא וזה הזמן לעשות זאת ! תמיכה בירושלים פתוחה- כדי שתוכלו לחגוג את השבת שלכם כפי שאתם בוחרים! אז מה תוכלו לעשות?", בשלב זה מופיעים מספר דרכי פעולה, בהם שליחת מכתבים לאחראים בעיריית ירושלים על מנת לאפשר את המשך חילול השבת בשכונה.

בסוף המייל נכתב כי "ועד 'קריית יובל החופשית' מודה להנהלת 'יובלים' ולקואליצית 'יור-שלם' בשם עשרות אלפי תושבים פלורליסטים בקריית יובל, על שותפות במאבק הארוך שנים לפתיחת בית טיילור לפעילות תרבות בסופי שבוע ועל עמידה איתנה מול כוחות הרשע מככר ספרא.

יובלים - מייל פנימי

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.