למרות ההתנגדות: דיוני חוק הלאום יתחילו ביום רביעי

למרות התנגדות היועמ"ש של הכנסת דיוני חוק הלאום יתחילו ביום רביעי, ע"פ ח"כים במפלגת הליכוד נתניהו נמצא בקשר ישיר עם האחראים על הועדה ממסעו בצרפת והונגריה

הקמת ועדת הלאום שעתידה לאשר את החוק השנוי במחלוקת תוכרז היום במליאת הכנסת, כאשר עד להבוקר היה נדמה שהסיכויים לכך שהחוק יעבור עוד לפני היציאה לפגרה הם אפסיים, אך הבוקר חלה התפתחות שונה בעניין.

חבר הכנסת אמיר אוחנה ממפלגת הליכוד שמונה להיות אחראי על הועדה נמצא בשעות האחרונות בקשר הדוק עם לשכת ראש הממשלה, זאת לגבי החלטה שמגיעה מסביבת ראה"מ להתחיל את הדיונים כבר ביום רביעי הקרוב.

בימים האחרונים פורסמה התנגדותו הנחרצת של היועץ המשפטי של הכנסת בעניין הבהילות להעברת החוק עוד במושב הקיץ, בטענה שזהו חוק ייסוד חשוב ובעל משקל לאופייה של מדינת ישראל וכדי להעביר אותו דרוש זמן ולא בחיפזון כמתוכנן.

ע"פ חברי כנסת במפלגת הליכוד ראש הממשלה נמצא בקשר ישיר עם האחראים על הועדה ממסעו בצרפת והונגריה והוא נחוש להתחיל את דיוני בועדה כבר ביום רביעי הקרוב.

כזכור, לפני מספר שבועות החליט ראש הממשלה להעביר את חוק הלאום עוד במושב הנוכחי, החוק שבעקבותיו נפלה הממשלה הקודמת עתיד לעבור ברוב קואליציוני למרות שמפלגות השמאל מתכננות להקשות על הקואליציה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.