למרות ההתנגדות – עיריית ירושלים מקדמת בניית מבנה לישיבת 'אור שמח' במזרח העיר

עיריית ירושלים תקים מבנה חדש לישיבת 'אור שמח'. המבנה מתוכנן להבנות בשכונת שייח ג'ארח שנמצאת במזרח העיר.

למרות התנגדות גורמים מקצועיים בעירייה, לתכנון זה, העירייה מקדמת בנייה זאת.

בחוות הדעת על תוכנית זאת קבעה המחלקה למדיניות תכנון בעירייה כי "הקמת ישיבה באזור זה, שמאופיין באוכלוסייה בעלת מאפיינים דתיים שונים ובסמיכות לבתי מלון ולקו הרכבת הקלה, אינו השימוש המיטבי". לדעתם, תכנית בנייה זאת צפויה לעורר זעם והתנגדות מצד ארה"ב ומתושבי השכונה.

המבנה האמור להכיל בתוכו את ישיבת 'אור שמח' ישיבה מוכרת בעולם הישיבות של החוזרים בתשובה מתוכנן לקום במגרש ריק, שהוא בבעלות רשות מקרקעי ישראל, ומצוי מאחורי תחנת הדלק בשכונת שייח ג'ארח. גובהו יהיה תשע קומות, והם יתווספו לשלוש קומות שייבנו מתחת לפני הקרקע. שטח המבנה יהיה 9,615 מטרים רבועים.

שכונת שייח ג'ארח נלחמת בכניסת יהודים לתוך השכונה וחוששת מפני השתלטות יהודים על שכונה זו.

תושבי השכונה טוענים כי הגשת התכנית היא רצון לגרום לפרובוקציה ובפרט כעת לאור התהליך המדיני וכדי לא לתת סיכוי לגון קרי להגיע להסכם.

מהעירייה נמסר בתגובה כי "הוועדה המקומית לתכנון ובנייה מוסמכת לדון בהיבטים תכנוניים בלבד".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. בשליחותם של העדה הפגינו הבריונים והסיקריקים שלכם, בחוצות ירושלם נגדם, נגד לבוש ה"שאל" ומי דשתקו ליה רבנן, ש"מ דניחה ליה, ח"ו, רבותי הלא חיללתם שם שמים ברבים, ומי אז, אחרי ההפגנות שחיללו שם שמים ברבים בשליחותכם, התחילו כל גזירת הגיות נגד בני הישיבות החרדים לדבר ד', או לאותה בושה" ראו מה שגרמתם לעם ישראל בארצינו הקדושה. כבר עבר שנתיים מהמחאות נגד הצנועות, ועוד לא שמענו שום מחאה מהגאב"ד הגרי"ט ווייס על גל הפגיעה שפגו נגד הצנועות.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. הבד"ץ שקרנים מוחלטים!!!!!!
  כל בר נש יודע ש"גזירת הגיוס – בגלל שהבד"ץ הפגינו נגד נשי הצנועות כמנהגי ירושלים" הלובשות שאל הקדוש, ולא כמו שהבד"ץ אומרים משום שלוקחים תקציבים ממדינת ישראל

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב