למרות החשיבות הגדולה , "עמוס -8" יבנה בידי חברה זרה

ח"כ אורי מקלב: "איננו יכולים להיות תלויים בלוויינים זרים, בטח לא בעתות חירום"

מסיבות של חוסר קבלת החלטה וגרירת רגליים מסתבר שהלויין עמוס 8 מתעכב ועתיד לוט בערפל .

לדבריו של יו"ר וועדת המדע והטכנולוגיה , ח"כ אורי מקלב: "איננו יכולים להיות תלויים בלוויינים זרים, בטח לא בעתות חירום"

לפי פרסומים זרים ומקצת ממה שפורסם בארץ הלווינים מסדרת "עמוס " הינם לוויני תקשורת בניגוד ללוייני "אופק" שהם לווינים בעלי יכולות צבאיות מיוחדות .

השר אקוניס השיב לח"כ מקליב :"אנחנו מחכים להחלטה של שר האוצר לגבי המימון של התוכנית שהגיש מנכ"ל המשרד עם הצוות המקצועי שהתכנס בעקבות ההתפוצצות. אחרי שנקבל אור ירוק ונדע שיש כסף נביא לקבינט"

ח"כ מקלב: "קיימנו דיונים בנושא, פנינו בכתב לשר האוצר וציינו שנושא לווייני התקשורת צריך להיות משימה לאומית, זהו צורך אמיתי של המדינה. אנחנו לא יכולים להיות תלויים בלוויינים זרים, בטח שלא בעתות חירום. מידע הרגיש לנו ושירותי התקשורת שלנו אינם יכולים להיות בידי זרים, זה נושא לאומי וציבורי".

עופר דורון, מנהל מבת חלל: "חלפו 7 חודשים מאז פרסמה הוועדה את מסקנותיה, הלווייניים ממשיכים להסתובב סביב העולם ולא מחכים למדינת ישראל. אנחנו משלמים הרבה כסף על החכרת הלוויין שמחליף את עמוס 6. לצערי יצא מכרז בין לאומי ללוויין שיחליף אותו – עמוס 8, ומי שתזכה תהייה חברה בין לאומית ובזה ייסתם הגולל על יכולת ישראל בלווייניות תקשורת. התחלנו לפזר את הצוותים שעמלו על תכנון עמוס 8, אני מאמין שבתקופה הקרובה נעצור את כלל הפעולות בנושא זה. את פעולות הרכש כבר עצרנו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.