הירש מאשים: "קבוצות כח מנהלות אותנו"

לאחר ביטול מינויו לתפקיד המפכ"ל, גל הירש יורה: "מוטרד מהרוח הרעה, מהמשילות, מצב הדמוקרטיה, החוק ושלטון החוק"

לא לומד לקח: למרות הכישלון שרשם בסאגת מינוי גל הירש לתפקיד המפכ"ל, השר לביטחון פנים לא אומר נואש וממשיך לתור אחרי מועמד חיצוני שיאייש את המשרה המיותמת.

גורמים בסביבתו של ארדן מעריכים כי אם הניסיונות לא יעלו יפה, לא מן הנמנע שאח מבכירי המשטרה המכהנים כיום בארגון יתמנה לתפקיד.

בתוך כך, הבוקר התייצב הירש מול המצלמות ותקף את ההתנהלות והקמפיין סביבו. "אני בן 51 שנים, וב-30 יום למדתי שיעור לאומי משמעותי על בשרי…אני מודה לראש הממשלה נתניהו ולשר ארדן על הבחירה בי. תודה על האמון והעמידה לצדי במהלך החודש הקשה שעבר עלי ועל משפחתי, תודה לחברי שבאו לסייע מול מסכת ההשמצות וההשחרה", אמר הירש.

הירש הוסיף: "אני יוצא מתהליך המינוי מוטרד, עם שאלות קשות על הרוח הרעה שחיה בנו, ותהיות על מצבו של עמוד השדרה הלאומי, המשילות, מצב הדמוקרטיה, החוק ושלטון החוק, ערכים והיעדר ערכים, קבוצות כוח ואינטרסים שלא נבחרו על ידי העם ומניעים את חיינו.

אמש הובהרה לי תמונת המצב כפי שנתניהו וארדן רואים אותה. תהליך מינויי מתמשך ויתמשך והבאתו לאישור אינה נראית באופק. לאחר שפנו אלי, וברור היה לי כי אינם יכולים לממש רצונם למנות אותי, נותר לי להמשיך בדרכי ולאחל בהצלחה לחייל הבא שיוביל את המשטרה".

כזכור, מיד במוצאי הצום פורסם כי השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, הודיע לגל הירש כי הוא נאלץ להסיר את מועמדותו לתפקיד.

בהודעה שפרסם ארדן הוא ציין כי "הירש הוא אדם ערכי, ישר ומוכשר".

"גל הירש הוא ביטחוניסט עם קבלות", הבהיר ארדן. "מאז ההודעה הירש עובר מסע השמצות והכפשות, רצח אופי ועלילות. הציבור מביע תמיכה בגל ובמועמדותו. הליך הבדיקה נמשך זמן רב, חוות הדעת לא הוגשה לוועדת טירקל והשלמת התהליך לא נראית באופק. אני מבקש להבהיר שהפרטים המוגדרים בתקשורת כ'עננה' וקשורים לפעילותו העסקתי של גל הירש לפני שנים הוצגו לי על ידי אנשי משרד המשפטים".

ארדן הדגיש כי הירש לא חשוד בדבר. "הוא אדם נקי ולא דבק בו רבב", הבהיר השר. "לצערי במדינת ישראל בדיקת מועמדים איננה מוגבלת בזמן ובימים האחרונים הובהר לי שהתהליך יימשך זמן לא ידוע של שבועות לכל הפחות"

במהלך החודש האחרון הירש עבר מסע דה לגיטימציה בתקשורת הישראלית שיצאה בפרסומים כנגד הירש שלבסוף נאלץ לפרוש. .

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.