למרות הכל: 'יתד' מתנצל הבוקר על הקריקטורה • 'המודיע' תוקף

למרות ההצהרות המוקדמות אמש (מוצ"ש) מצד גורמים ביתד נאמן כי הקריקטורה שפורסמה ביום שישי לא כוונה לגדולי החסידות ולאדמו"רים מגור ובעלזא ואין להם על מה להתנצל, בחרו ביומון הליטאי להתנצל הבוקר על פרסום הקריקטורה.

ב'יתד' פרסמו התנצלות די יוצאת דופן, בה כתבו: "בקריקטורה שהתפרסמה ביום שישי לא הייתה כל כוונה לפגוע באף אחת מהחסידויות המפוארות והכיתובים המובאים אקראיים בהחלט, והננו מתנצלים על כך".

מאידך, ב'המודיע' התייחסו מצידם לקריקטורה ותקפו אותה, כאשר נכתב במאמר המערכת: "לצערנו המובן מאליו אינו מובן, ולמשל פורסמה קריקטורה איומה במונחים חרדיים, שמטרתה להשים ללעג ולקלס את הציבור הנאמן להוראתם של גדולי ישראל שלא הורו לסרים למשמעתם עבור מי להצביע לראשות עיריית ירושלים. על כך, גם אם הרצון שלנו הוא לא להיכנס לויכוחים ולא להגיע אל ספיחיהם, איננו יכולים שלא להגיב כלל. חציית קו אדום באותה קריקטורה, שמשמעותה ערעור על עצם היכולת לקיים את 'היחד', מחייב אותנו לומר למפרסמי האיור הנורא: איננו אמורים לבקש מאיש רשות לנהוג כהוראת רבותיו, או להתנצל בפני מי שהדבר אינו מוצא חן בעיניו".

IMG-20131027-WA0010

8 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. סוף סוף רואים הבלוף של הליטאים שאמרו רק נתי השמיץ וגידף בעיתון אבל לא אנחנו והנה…

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. מוזר שמצאו ביום ו' מחסן עם העתון של היום (א' תולדות) מוכן עם ההתנצלות….

  "ההתנצלות מוכנה כבר מיום שישי"…

  שמעון גליק |
  הגב
  • מהגר"ש הם אפילו לא טרחו להתנצל
   זה מראה שהם מתנצלים רק לפני מי שהם מ-פ-ח-ד-י-ם

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
   • מחסידות שהיא לעצמה יש צורך להתנצל .ולא מקבוצה שמפלגת את הציבור החרדי הליטאי וגורמת למשפחות פשוט להתרסק בגלל ההשקפה הצרופה כביכול . זאת ועוד כמו שבכל חסידות וזרם יקום ציבור קטן וימרוד במנהיגם כולם יסלדו מהם גם כאן סולדים ממכם כי אתם ממרדים נגד המנהיג הליטאי של הציבור הליטאי. מותר לכל רב להגיד דעותיו אבל להנהיג ספינה יש אחד נקודה ואם רוב הציבור רוצה את הגראיל צריך להשלים אם זה ואם אתם רוצים אתם יכולים להתפלג ולהיות חסידות גור מספר 2

    אבנר |
    הגב