למרות הלחצים: עצרת הגיוס בברוקלין תתקיים כמתוכנן

לאחר מסע לחצים בבתי גדולי ישראל כנגד קיום עצרת הגיוס מבהירים העסקנים כי העצרת המתוכננת באולם הכדורסל בברוקלין, תתקיים למרות הלחצים מישראל

בימים אלו מופעלים לחצים בבתי גדולי ישראל כנגד קיום עצרת הגיוס – אולם העסקנים שבים ומדגישים כי העצרת המתוכננת באולם הכדורסל בברוקלין, תתקיים למרות הלחצים העצומים מישראל – בואכה לייקוד.

במהלך השבוע, חמשה מגדולי ישראל הדומיננטיים ביותר בארה"ב, שיגרו מכתב בהול לראשי הישיבות בא"י. הרבנים הם  הרב יעקב פרלוב – האדמו"ר מנובומינסק, הרב אהרן פלדמן – ראש ישיבת נר ישראל בבולטימור, הגר"מ הרשקוביץ, הגר"מ קוטלר והגר"י הורוויץ. המכתב ממוען לתשעה רבנים בארץ: הגראי"ל שטיינמן, הגרי"ג אדלשטיין, הגרמ"ה הירש, הגר"ד לנדו, הגר"א פילץ, הגר"ד כהן, הגרב"מ אזרחי, הגר"ב ויסבקר והגר"מ ברזובסקי.

בפנייתם, טענו הרבנים שבחורי הישיבות מעדות המזרח הולכים "כצאן לטבח ללשכת הגיוס", הם מנו את הבעיות במספר סעיפים מפורטים.

ל'אקטואליק' נודע כי מאחורי הקלעים, עסקנים בסטאמר תיזזו במשך תקופה ארוכה בבתי העסקנים והרבנים בארה"ב והציגו להם מסמכים המלמדים כי עשרות בחורי ישיבה מעדות המזרח משרתים בצבא.

המכתב שהגיע ללא כל התראה מוקדמת, הביא לרעידת אדמה בתוך בתי גדולי ישראל, שני היומונים החרדיים 'המבשר ויתד' החליטו לתקוף את גדולי ישראל בחו"ל, ולהודיע בשער בת רבים כי מדובר בשקר.

המכתב שפורסם הביא לידי ביטוי את הלחץ שבו היו שרויים העסקנים  שחשו כי משהו זז מעבר לים והם מאבדים שליטה על רבני היהדות החרדית בארה"ב

בד בבד, החלו רבני ועסקני דגל התורה להשיב מלחמה שערה, הגאון ר' גרשון אדלשטיין, ר' דב לנדו, ועוד רבנים יצאו והבהירו את עמדת גדולי ישראל שאין כל שינוי בסטטוס הקיים, וכי אף בחור שהתייצב לא גוייס!.

לחצים הופעלו על בתי הרבנים בארה"ב, עסקנים יצאו דחופים לארה"ב והחלו במסע הסברה על מנת לבטל את העצרת המתוכננת ולרוקן אותה מכל תוכן. ייתכן שאף הצליחו, לאחר שמספר רבנים,בהם רבנים בליקווד הודיעו על כך שלא ישתתפו בעצרת.

אתמול בלילה, ניסח הגר"ד לנדאו  בכתב ידו מכתב  שנשלח לאדמו"ר מפשווערסק. "אלו אנשים נגועים מכף רגל ועד ראש" כתב.

קרב הבלימה הצליח לתת את אותתיו, כאשר הבוקר הודיעה חסידות סטאמר כי לא תשתתף בעצרת, וכי אנשיה יעדיפו להשתתף בעצרת משותפת לכל הרבנים, ובכך תותיר את הבמה לחסידות סטאמר מהריז"ל שבנתיים ממשיכה בהכנות לעצרת כמתוכנן..

 

גם כלי התקשורת בארה"ב מדווחים על הסערה בישראל.

הקונגרס הרבני המרכזי של ארצות הברית וקנדה, יערכו מחאה המונית להפגין סולידריות עם עמיתיהם הישראלים.

קונגרס הרבנים המרכזי של ארה"ב וקנדה (CRC), מתכוונים להביע את התנגדותם לתוכניתה של ישראל "לגייס" בכפייה את החרדים לצה"ל, תוך הפרה של הוראותיהם הדתיות.

על חוק הגיוס נכתב בכתבה ,"טיוטת החוקים החדשה של ישראל נועדה לחסל את ההקלות הצבאיות הדתיות, מדיניות שקמה מאז הקמתה של מדינת ישראל ב -1948. דחיית הטענות כי שירות צה"ל אינו עולה בקנה אחד עם ההרשעות החרדיות, ממשלת ישראל הגבירה את המאמץ לכפות חרדים להתגייס.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.