למרות המתיחות: נתניהו המריא לרוסיה

ראש הממשלה נתניהו המריא למוסקבה להיפגש עם פוטין, על רקע פרישת ארה"ב מהסכם הגרעין וההסלמה הביטחונית בצפון. נתניהו: "הפגישות בינינו הן תמיד חשובות וזו חשובה במיוחד"

ראש הממשלה בנימין נתניהו יצא הבוקר (רביעי) למוסקבה שם ייפגש עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. מדובר בביקור קצרצר בזק של כמה שעות, שבסיומו נתניהו צפוי לשוב עוד הלילה לישראל.

נתניהו מסר עם המראתו למוסקבה לפנות בוקר כי: "אני יוצא עכשיו לפגישה חשובה עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. הפגישות בינינו הן תמיד חשובות וזו חשובה במיוחד. לאור מה שקורה בסוריה ברגעים אלה, יש צורך להבטיח את המשך התיאום הביטחוני בין הצבא הרוסי לצבא הגנה לישראל".

למעשה זוהי פגישה שמינית בין השניים בשנתיים האחרונות, זאת לאחר שהם שוחחו השבוע בטלפון, בפעם ה-12 בשנתיים האחרונות.

ראשי המדינות ייפגשו לראשונה לאחר סבב העימות האלים האחרון בסוריה, שבו רוסיה האשימה את ישראל כי תקפה בסוריה, ולאחר שרוסיה הודיעה כי תעביר סוללות הגנה אווירית מתקדמות S-300 לסוריה, למרות בקשות ישראל שלא לעשות כן.

בתחילת השבוע סיפר נתניהו כי ישתתף לצד פוטין במצעד הניצחון על גרמניה הנאצית, ואחר כך ייוועד עימו בנושאי איראן וסוריה. "פגישות עם נשיא רוסיה הן תמיד חשובות לביטחון ישראל ולתיאום בין צה"ל והצבא הרוסי. ישראל שומרת על חופש פעולה מלא כדי להגן על עצמה. כל הפגישות שלנו חשובות, אבל הפגישה השבוע חשובה במיוחד, זאת לאור מאמציה הגוברים של איראן להתבסס צבאית בסוריה נגד ישראל. ארגון משמרות המהפכה של איראן מעביר לסוריה בחודשים האחרונים נשק מתקדם כדי לפגוע בנו, הן בחזית והן בעורף, כולל מל"טים התקפיים, טילי קרקע־קרקע ומערכות נ"מ איראניות שיאיימו על מטוסי חיל האוויר".

יצוין כי הביקור של נתניהו דווקא כעת חשוב גם משום שנתניהו יזכה להיות אחד המנהיגים ראשונים שנפגשים עם פוטין מאז הושבע לכהונתו הרביעית השבוע. תזמון הפגישה, לצד המשך הפגישות הרבות ביניהם במהלך השנים האחרונות, מלמד על ההערכה ההדדית בין שני המנהיגים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.