למרות הניצחון: "ניתן להביס את טראמפ" (וידאו)

הפרשנים בארצות הברית סבורים כי טראמפ אמנם ניצח בגדול אך טד קרוז ומרק רוביו לא אמרו את המילה האחרונה, ומה חושב כתב ערוץ הכנסת? צפו. { הפרשנים מעריכים}

הילרי קלינטון ודונלד טראמפ ניצחו בשבע המדינות בתום מניין קולות הבוחרים בבחירות המקדימות שהתקיימו אמש, יום שלישי הגדול, ב-13 מדינות בארצות הברית.

 צפו בפרשנות של כתב ערוץ הכנסת בראיון מיוחד ל'קוקר' על הבחירות בארצות הברית.  

 

הפרשנים בארצות הברית סבורים כי טראמפ אמנם ניצח בגדול אך טד קרוז ומרק רוביו לא אמרו את המילה האחרונה, ערד ניר כתבות חדשות החוץ של ערוץ 2 מסביר בטור מיוחד לערוץ 2 את השיטה האמריקנית המבלבלת, "עד כה התנהלו הבחירות במדינות שמחלקות את הצירים באופן פרופורציונלי. כך מובילה הילרי קלינטון באופן משמעותי על פני ברני סנדרס 1,055 מול 418. טראמפ מוביל ביחס מתון יותר 315 מול 205 לקרוז ו-106 לרוביו". מסביר ניר.

אלא שבעוד שבועיים בדיוק, שוב יום שלישי. הבחירות המקדימות מגיעות למדינות שבהן השיטה קובעת ש"המנצח לוקח הכל", קובע הפרשן ניר,  "מכיוון שכך נראה שבזירה הדמוקרטית ברני סנדרס איבד את היכולת המתמטית להביס את קלינטון בהמשך הדרך למרות שהוא עדיין לא מוותר.

מנגד בצד הרפובלקני המשחק עדיין לא תם, טד קרוז, שכרגע ממוקם במקום השני אחרי דונלד טראמפ, מרקו רוביו שבמקום השלישיממשיכים להשקיע ולנסות. בהנחה שטראמפ ימשיך לנצח בשבועיים הקרובים במדינות שמחלקות את הצירים, והיחס יישמר מהרגע שהכדור עובר למדינות הגדולות שמעניקות את הצירים כולם למנצח, הגלגל יכול להתהפך.

מבחינת המספרים, שהם שם המשחק, ניתן עדיין להביס את טארמפ, הבעיה שהמעומדים בצד הרפובליקני אינם ממהרים לפרוש מהמירוץ ולהציב מעומד אחד ראוי מול סופת טראמפ.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.