דבוק לכסא: כך מהתל ליצמן באדמו"רים

שר הבריאות יעקב ליצמן הגיע לשפל חמור מאין כמהו, בכדי להראות לתקשורת החרדית בעיקר שהוא פועל למען כבוד השבת

שר הבריאות ויו"ר אגודת ישראל יעקב ליצמן הגיע במהלך סוף השבוע האחרון לשפל חמור מאין כמהו, זאת לאחר שבכדי להראות לתקשורת החרדית בעיקר שהוא פועל למען כבוד השבת, הודיע במפתיע בבוקר יום שישי על כך שאם יבוצעו עבודות במהלך השבת הוא יתפטר מתפקידו ביום ראשון.

במשך שעות ארוכות דנו השרים הנוגעים בדבר העבודות בשבת עם השר ליצמן וראש הממשלה, וזמן קצר לפני כניסת השבת התברר כי הצדדים הגיעו להסדר תמוהה לחלוטין.

מצד משרד העבודה הובטח שכל העובדים שאמורים לבצע את העבודות בשבת יהיו גויים, ומצד ו של ליצמן החרישו, אך התמיהה מגיעה בעקבות כך שהצעה כזו הגיעה בעבר הלא רחוק ע"י ועדת הארבעה שהייתה מנסה למזער את עבודות הרכבת בשבת, אלא שלהם נאמר כי הדבר אינו אפשרי כיוון שמדובר בעובדי סייבר רבים שאין אפשרות למצוא מהם במגזר הערבי, לכן ההצעה ירדה מהפרק.

השבת עברה, עובדים יהודים תועדו במספר אתרים בהם עבדה רכבת ישראל במהלך השבת, אך ליצמן כצפוי עשה צחוק מעצמו והבוקר החל במסע התירוצים – מדוע בכל זאת אינו מתפטר – למרות העבודות שבוצעו בשבת.

תחילה היה זה שר הרווחה חיים כץ שעלה לשידור הבוקר אצל דוד חכם ברדיו 'מורשת' ואמר "ברכבת ישראל עבדו בשבת האחרונה יהודים, רק בקו דימונה עבדו גויים, בשונה משאר העבודות, אך העבודות ימשכו גם בשבתות הבאות".

דקות לאחר מכן עלה השר ליצמן בגלי צה"ל והתייחס לראשונה בפיתול לסאגת השבת והאיום חסר הטעם שלו שאמר לרזי ברקאי "הגעתי להסדר לשבת זו בדיעבד. ואני יודע שבקו דימונה-באר שבע היו עובדים שאינם יהודים. לא מוכן למשחקים יותר, לא ידעתי על עבודות בת"א ואין עונשין אלא אם מזהירים. אם חיים כץ יתעקש להמשיך בחילול השבת הוא יצטרך לחפש שר בריאות אחר".

לאחר תירוציו של ליצמן בגלי צה"ל, הגיע תורו של יו"ר הקואליציה דוד ביטן לשפוך אור על הסיפור העמום והמוזר של ליצמן, בראיון למוטי לביא בקול חי אמר ביטן כי "התקדמנו בנושא השבת עוד קודם המשבר עם ליצמן. יש שורת נושאים שלא נפתרו לפי בקשת החרדים ויש להם לחץ מהתקשורת החרדית. אי אפשר לתפקד בצורה הזאת, הקואליציה הזאת טובה לחרדים. כל פעם שבג"צ פוסק נגדם הם יוזמים משבר. אי אפשר לעמוד דום כל פעם לבקשותיהם והם לא מבינים זאת".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. ארז

  גם מזכיר ועדת הרבנים לעניני השבת הרב יצחק גולדקנופף התייחס הבוקר בתוכניתו של נועם זיגמן ב'בקול ברמה' לתיעוד שנחשף ב'בחדרי חרדים' ואמר כי "אנחנו דיברנו על דימונה, המערכה הייתה על דימונה ועל זה יצא הרב ליצמן, שם לא עבדו יהודים בשבת, אולי הסתנן איזה יהודי שם ועמד בצד, אבל בגדול לא עבדו שם יהודים".

  למה לא הזכרתם את המשר של נועם זיגמן, הבוקר, הוא מוזכר אפילו ב"בחדרי" |
  הגב
 2. למה לעזאזל אתם עושים על זה כתבה?

  מה המניע אקשן, לראות איך אנחנו לא מסתדרים עם העקרונות שלנו?
  להביע רעיונות חדשים?
  מה רק תגידו.!!

  מיכאל |
  הגב