למרות הפליטה: ביהדות התורה ממשיכים לחבק את ליאון

לאחר ההצהרה המתועדת של המתמודד משה ליאון, כי יפעל לפתיחת מתחם התחנה בשבת, נצפה ליאון כשהוא מהדק קשרים עם חבר המועצה מטעם יהדות התורה

לאחר ההצהרה המתועדת של המתמודד משה ליאון, כי יפעל לפתיחת מתחם התחנה בשבת, נצפה ליאון כשהוא מהדק קשרים עם חבר המועצה מטעם יהדות התורה.

יממות לאחר התיעוד שהסעיר את תושביה החרדים של ירושלים, בו נראה ליאון מתחייב לפעול לפתיחת מתחם התחנה בשבת, השתתף משה ליאון בשמחת הברית לנכדו של שלמה רוזנשטיין מיהדות התורה.

משה ליאון, כך נראה, התכבד לשבת בשולחן המכובדים לצידו של רוזנשטיין והשניים נראו משוחחים בלהט.

צפו בתיעוד מדבריו של ליאון – צילום: משה בלוי

במסדרונות עיריית ירושלים יודעים לספר על דיל שמתבשל בשבועות האחרונים בין דגל התורה למועמד ליאון – שבמסגרתו חבר המועצה מטעם דגל, לייזר ראוכברגר, לוחש לאזנו של ליאון כסוג של יועץ, וזאת על מנת לבנות לליאון מועמדות ״מאוזנת״ שתהיה מקובלת גם על הציבור החילוני בעיר.

כהוכחה לכך מציגים בעירייה את תיעוד הוידאו שכאמור עורר סערה גדולה בקרב הציבור הדתי והחרדי בעיר, בו נראה ראוכברגר – מנסה לרכך את האמירה החריפה של ליאון.

בתיעוד הוידאו נראה ליאון אומר כי "מתחם התחנה יישאר פתוח, ואני יביא את זה לידי כך שתהיה הסכמה של כל חברי המועצה כאן", ומיד אחר כך, מנסה ראוכברגר לרכך את האמירה הקשה ומגיב לעומתו כי "אתה מתכוון שיישאר פתוח – אבל לא בשבת.." ליאון לא הגיב לדבריו, ובהודעה שמסר לכלי התקשורת הכחיש כי התכוון לפתיחת התחנה בשבת.

ליאון אמנם השמיע קולות של הכחשה מול ההצהרה הברורה שנתן באולם המליאה בעיריית ירושלים, אך מספר שעות לאחר מכן, בבוקר יום השישי התבטא ליאור בתכניתו של רן בנימיני ברשת ב' כי "אין סיבה שהמקום לא ימשיך לפעול 7 ימים בשבוע". ליאון גם התחייב להמשיך את פעילות מצעד הגאווה בעיר ואמר לבנימיני כי "אין כאן בכלל שאלה שהוא צריך להתקיים".

גורמים ביהדו"ת רמזו לאקטואליק כי החיבוק של רוזנשטיין למועמד משה ליאון מגיע על רקע פעולותיו האחרונות של ראוכברגר – אחד המובהקים של בית ראב"ד בדגל התורה, פעולות שהכשילו את הניסיון לייצר עבור ליאון תדמית של מועמד מאוזן ונייטרלי.

ליאון, כך רמזו אותם גורמים, התבקש ככל הנראה למצוא לעצמו ״יועץ סתרים״ אחר – אפקטיבי יותר.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אם אתם רוצים שלא תפרוץ מלחמה – תתחזקו ותבטלו מיד חידוש גזירת גיוס השמד והזימה, שנתחדש עי חכים מיהדות התורה - דגל אגודה ושס וכו'.

  אם אתם רוצים שלא תפרוץ מלחמה – תתחזקו ותבטלו מיד חידוש גזירת גיוס השמד והזימה, שנתחדש עי חכים מיהדות התורה – דגל אגודה ושס וכו'.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. חילול שבת !!!!!!!!!!! כנראה שזה בסדר גמור עם החכי"ם {כאילוי הם חרדים} כבר אין להם שום בושה? כדרב הונא דאמר רב הונא כיון שעבר אדם עבירה ושנה בה הותרה לו הותרה לו ס"ד אלא אימא נעשית לו כהיתר ר"ל.

  .

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב