למרות התנגדות היועמ"ש: השרים אישרו חוק לגירוש משפחות מחבלים

אחרי דיון ארוך בקבינט, ולמרות התנגדות גורמי המשפט, הנחה השר בנט את שרת המשפטים שקד לכנס את ועדת השרים לחקיקה ולהעביר את החוק לגירוש משפחות המחבלים

ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה אתמול את הצעת החוק לגירוש משפחות מחבלים, שמקדמים השר נפתלי בנט וחבר הכנסת מוטי יוגב מהבית היהודי. הצעת החוק נדחתה כמה פעמים בחודשים האחרונים לבקשת ראש הממשלה, בנימין נתניהו. בתום דיון ארוך אמש בקבינט, ולמרות התנגדות גורמי המשפט, הנחה בנט את שרת המשפטים, איילת שקד, לכנס את ועדת השרים לחקיקה, ולהעביר את החוק.

בנט הסביר כי אישור החוק הוא צעד חשוב במלחמה נגד הטרור ובהשבת ההרתעה של ישראל. מן הליכוד נמסר כי עמדת המפלגה אמש הייתה לתמוך בחוק לגירוש משפחות מחבלים, ולהביאו להצבעה בקריאה ראשונה. ראש הממשלה לא מימש את זכות הווטו, והסכים בסוף ישיבת הקבינט לקיים את ההצבעה על החוק.

לפי דיווח הבוקר ברשת ב', מתברר כי שקד ביקשה מהשרים עוד בשעות הצהריים, לפני ישיבת הקבינט, להשאיר פתקים עם עמדותיהם בנוגע לחוק. אחרי ישיבת הקבינט כינסה השרה שקד את הוועדה, בראשות עצמה ובהשתתפות עצמה. לפי המקורות, כך עברה ההחלטה, פה אחד, בהתבסס על אותם פתקים.

בריאיון לאריה גולן ברשת ב' התייחס בנט להתנגדותו של היועץ המשפטי לממשלה לחוק, ואמר כי "היועץ המשפטי לממשלה, שהוא אגב מצוין, הוא בסופו של דבר יועץ. תפקיד הממשלה להכריע. הוא אומר לנו את עמדתו בעניין ואנחנו שומעים אותה".

בנט הוסיף: "אנחנו עושים מה שצריך כדי להציל חיי ישראלים. היום מאוד משתלם להיות מחבל. אם אתה צעיר בן 22 מתוסכל מהחיים, אם אתה הולך להיות מחבל אתה עושה אקזיט. המשפחה מקבלת משכורת, לא הורסים לך את הבית, אתה תיחשב שאהיד. אנחנו מנסים לשנות את המשוואה.

אתמול אמר מנדלבליט בישיבת הקבינט המדיני-ביטחוני כי לא ניתן לקדם את חוק גירוש משפחות המחבלים. הוא הציג בדיון את עמדתו ואמר כי "אי אפשר לקדם את החוק הזה, הוא לא חוקתי. לא ניתן לגרש משפחות מחבלים שלא בהכרח ידעו".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.