למרות מזג האוויר: בערים החרדיות לא ביטלו מדורות

בשל תנאי מזג האוויר – איסור הדלקת מדורות בעשרות ערים. ומה נוהגים בערים החרדיות?

בשל תנאי מזג האוויר – הולכת ומתארכת רשימת הערים שהכריזו על ביטול המדורות. היוזמה שהחלה בחיפה, התפשטה כאש בשדה קוצים גם לבאר שבע ובאשדוד, גבעתיים, מודיעין, אריאל, אילת, וחולון.

לאור תחזית מזג האוויר, ההמלצה של המשרד להגנת הסביבה וההנחיות המחמירות של כיבוי אש בשל תנאים קיצוניים המעלים את הסבירות להתרחשות דלקות  – חל איסור להבעיר מדורות הערב!.

ואילו בערים החרדיות, אלעד, מודיעין עילית, ביתר עילית ובית שמש לא נמסר על ביטול מדורות. עם זאת, בעיריית מודיעין עילית שיגרו לפני זמן קצר הודעות מוקלטות לתושבים שבו חידדו את ההוראות החדשות. פקחי עיריית בני ברק פירקו עשרות מדורות שנבנו בסמיכות לבנייני מגורים.

מזג האוויר עשוי להיות שרבי, כמו כן, החזאים מזהירים מפני תנאים לשריפות. מחברת מטאו-טק נמסר כי הערב יהיה חם ויבש מהרגיל. בצפון הארץ ובהרים ינשבו רוחות מזרחיות ערות..

ראש העיר באר שבע הודיע כי בדומה לרשויות אחרות ברחבי הארץ, על מנת להבטיח בטיחות ושלום התושבים ועל מנת להמנע מפגיעה ברכוש כתוצאה משריפות, מתבקש הציבור לגלות אחריות ולא להבעיר מדורות כלל!..

גם באשדוד לסרי הורה לבטל מדורות קהילתיות ראש העיר אשדוד, ד״ר יחיאל לסרי: "אני שוב חוזר וקורא. צמצמו או תבטלו את המדורה".

בהודעה של לסרי נמסר:"החום הכבד והרוחות החזקות הצפויות לפקוד אותנו הערב, מהוות גורם מסכן. אנו פועלים בכוחות מאוחדים: הרשות המקומית, כב"א, מד״א ומשטרת אשדוד, במטרה לצמצם ככל שניתן או לחילופין ליצור מדורות קטנות מאוד.

בנוסף הוחלט על הקמת מוקד נוסף של נציגי כב"א ומשטרת אשדוד שישבו יחד עם נציג המוקד העירוני סביב שולחן אחד, במטרה לתכלל את האירועים באופן המהיר והמקצועי ביותר.

בהנחיות להורים של עיריית אשדוד נכתב כך: "הורים יקרים, בואו נשלב כוחות וביחד נעבור את הערב באופן המיטיבי ביותר. אנא מכם, תוודאו שוב עם הילדים, הקטנים והגדולים, שהם מבינים את ההנחיות ומודעים למזג האוויר ואולי גם תצליחו לשכנע אותם להפוך את הערב למפגש חברתי ללא מדורה. חשוב להדגיש, כוחות הביטחון העירוני פרוסים בכל העיר החל משעות אחה״צ ועד הבוקר!

לא מבטלים מדורות – צילום: פלאש 90

מוקדם יותר, נציב כבאות והצלה, רב טפסר דדי שמחי, חתם היום (רביעי) מתוקף סמכותו לפי תקנה 8 לתקנות הרשות הארצית לכבאות והצלה על הגבלות לקיום מדורות לג בעומר.

נציב הכבאות ״אני קורא להורים ולילדים להקפיד על הנחיות הבטיחות הכוללות הדלקה של מדורות קטנות, ושמירת מרחק מאזורי יער וחורש וחומרים דליקים העלולים לסכן רכוש וחיים״

נציב הכבאות, קיים הבוקר הערכת מצב במהלכה הוצגו בפניו נתוני מזג האויר החריג, כיווני הרוחות והיערכות הכוחות.

בתום הערכת המצב, חתם הנציב על צו המורה על שורה של הגבלות הכוללת בין היתר, את הגבלת מימדי המדורה עד לגובה של מטר וחצי וקוטר של עד 3 מטר. יש להדגיש על איסור הדלקת מדורה ביער וחורש גם במקומות המיועדים לכך.

בנוסף, ניתנו מגבלות להגדלת המרחקים בין המדורות לגורמי סיכון כגון יערות, בנייני מגורים, מתקני גז ודלק, קווי חשמל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.