למרות מחאת החצאיות: קוד הלבוש לא שונה

בעקבות מחאת החצאיות שהתחוללה בכנסת, הוקם צוות לניסוח קוד לבוש, שסיים היום (שלישי) את עבודתו ופרסם את המלצותיו. אלו ההמלצות. {"להגיע לכנסת בלבוש הולם"}

בעקבות מחאת החצאיות שהתחוללה בכנסת, הוקם צוות לניסוח קוד לבוש, שסיים היום (שלישי) את עבודתו ופרסם את המלצותיו.

קוד הלבוש הנהוג בכנסת יוותר על כנו, כך הוסכם,  בד בבד, יוקם מנגנון אכיפה שתפקידו לתת אזהרות למי שיעבור על קוד הלבוש, בטרם איסור כניסה למשכן.

מחאת החצאיות פרצה בגלל שמספר עוזרות פרלמנטריות נאסר להיכנס למשכן הכנסת בשל אורך החצאיות שלבשו. בעקבות המחאה הוחלט להקים צוות שיכלול ח"כים וח"כיות, נציגים מהנהלת הכנסת ויועצים ויועצות פרלמנטריים, שיתכנסו לדון בהנחיות הלבוש.

"יש להגיע למשכן הכנסת בלבוש הולם ומכובד", נכתב בהודעת הצוות. "אין להגיע בלבוש אשר אינו מכבד את משכן הכנסת, ובכלל זה גופיות, חולצות בטן, מכנסיים, קצרים, חצאיות ושמלות קצרות, אימוניות, כפכפים וכיוצא בזה". בהודעה נמסר כי בימים הקרובים ישלח מנכ"ל הכנסת מכתב לכל באי המשכן ובו יפרט את קוד הלבוש ואת אופן אכיפתו.

"אני שמח על ההסכמות שהושגו בנושא שעורר סערה ושמח עוד יותר על שסביב שולחן הדיונים לא הייתה כל מחלוקת לגבי הצורך להקפיד בכנסת, בדומה לנהוג בפרלמנטים אחרים בעולם, על הופעה ייצוגית והולמת באופן שיכבד את המשכן", אמר מנכ"ל הכנסת אלברט סחרוביץ.

 

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. התמונה לא מתאימה לאתר זה.(אין עניין לפרסם את התגובה היא למערכת)

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב