למרות שחרור האסירים, אבו-מאזן מאשר "צוות המשא ומתן מטעמי, התפטר"

לפני כמה ימים הוגשה התפטרותו של צוות המשא ומתן בראשות סאיב עריקאת לידי יו"ר הרשות הפלסטינית, הנימוק- "החלטת ממשלת ישראל לבנות 20 אלף יחידות דיור בהתנחלויות, היא בעצם הודעה רשמית על סיום השיחות".

למרות שעברו רק ארבעה חודשים מחידוש השיחות בין ישראל לצוות המשא ומתן – תכניות הבנייה של ממשלת נתניהו בהתנחלויות מוציאות את הרשות מדעתה. וגורם לצוות המשא ומתן הפלסטיני, להגיש את התפטרותו, ליושב ראש הרשות הפלסטינית אבו-מאזן.

אמש, התראיין אבו מאזן לערוץ טלויזיה מצרי ושם אמר "בפני שתי אפשרויות "לדחות את ההתפטרות – או להקים צוות חלופי".

סאיב עריקאת יו"ר צוות המשא ומתן אמר בראיון לערוץ אלג'זירה כי "החלטת ממשלת ישראל לבנות 20 אלף יחידות דיור בהתנחלויות, היא בעצם הודעה רשמית על סיום השיחות".

בישראל לא חוששים מההתפטרות, עריקאת עם וותק של 20 שנה במו"מ, התפטר כבר פעמים רבות, התחרט וחזר לשולחן הדיונים.

מן הסתם, אומרים בישראל, זהו תרגיל של עריקאת, על מנת להראות את חוסר שביעות רצונו ממהלכי נתניהו. הפלסטינים,אמנם, זועמים על תוכניות הבניה בהתנחלויות, אך בישראל מעריכים שלא יתנו להם ללכת רחוק מדי עם הכעס.

מבחינת אבו-מאזן, פיצוץ בשלב הזה, הוא צעד מיותר ובלתי אחראי ויתן, כך טוען, סיבה לנתניהו על מנת שלא לשחרר את האסירים שמצפים לשחרור בעיסקה האחרונה ממנה השתחררו עד עתה רק מחצית מהכמות המוסכמת, ולכן מן הסתם, צוות המו"מ יחזור לשולחן הדיונים בקרוב.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.