"לנקוט יד קשה נגד המאיימים על מתגייסים חרדים"

בעקבות פרסום של יאיר שרקי בחדשות 2 על גורמים חרדים שמנסה לשים סוף לגיוס חרדים לצה"ל באמצעות שיימינג ו"סימון" של צעירים חרדים שמתגייסים, ביקש שר הביטחון ליברמן מארדן להורות למשטרה לתת עדיפות עליונה למקרים הללו, "לשם הוקעתם ונידויים" של אותם גורמים. {ליברמן לארדן}

בעקבות פרסום של יאיר שרקי בחדשות 2  על גורמים חרדים  שמנסה לשים סוף לגיוס חרדים לצה"ל באמצעות שיימינג ו"סימון" של צעירים חרדים שמתגייסים, ביקש שר הביטחון  ליברמן מארדן להורות למשטרה לתת עדיפות עליונה למקרים הללו, "לשם הוקעתם ונידויים" של אותם גורמים.

שר הביטחון ביקש מהשרה שקד להנחות את אנשי משרדה להכין תיקוני חקיקה כדי שניתן יהיה להחמיר את מדיניות האכיפה והענישה נגד המאיימים.

"חשוב שהמסר שיעבור מכל רשויות השלטון במדינה – החל ממשרדי הממשלה האמונים על העניין ועד לבתי המשפט ולמשטרת ישראל – הוא של אפס סובלנות וטיפול ביד קשה ובלתי-מתפשרת בתופעה בזויה זו של פגיעה במי שכל חטאם הוא הרצון והנכונות לשרת בצה"ל", כתב ליברמן.

בחדשות 2, פורסם כי מובילי יוזמת ה"סימון" מקימים מאגר מקוון שיאסוף את פרטיהם ותמונותיהם של חיילים חרדים במטרה להרתיע את חבריהם מלהתגייס לצבא. "אנו קוראים לציבור הרחב לצלם תמונה של כל חרדי במדים שנצפה בשכונה", נכתב בהודעה שהופצה ברחוב החרדי. "מעתה יידע כל חרדי המתגייס לצבא כי במוקדם או במאוחר תופץ תמונתו ברבים במאגר ולא יוכל לחמוק מעיני הציבור!".

אחד מהגורמים העומדים מאחורי היוזמה הוא חרדי שמתגורר בחו"ל. בשיחה עם חדשות 2 Online הוא ציין כי המאגר כולל כבר כעת מאות תמונות.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. החקירה נגד נתניהו בגלל שהוא ביחד עם חכי"ם חרדים לשעבר חידשו גזירת גיוס השמד והזימה. תנחשו מי בתור…..

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב