לעיני המצלמות: חטיפה לאור יום ברמלה (וידאו)

מצלמות האבטחה תיעדו כיצד חטף צעיר תושב העיר את שכנו שעמו היה מסוכסכך, בעזרת ארבעה גברים נוספים. החמישה הכניסו את השכן למכוניתם בכוח, לקחו אותו לתחנת דלק בעיר והכו אותו בחוזקה בכל חלקי גופו

15 חודשי מאסר נגזרו באחרונה על תושב רמלה בן 21, שהורשע בחודש מרס האחרון בכך שחטף את שכנו שעמו היה מסוכסך. הצעיר הורשע במסגרת הסדר טיעון שנחתם בין עורכת דינו, עו"ד לילך גולן-דקל, לבין הפרקליטות.

על פי כתב האישום, באוקטובר 2013 הגיע הצעיר יחד עם עוד ארבעה גברים למסעדה ברמלה, שבה שהה המתלונן. יחד הם אחזו במתלונן והכניסו אותו בכוח למושב האחורי של מכונית הנאשם, כל זאת תוך שהם מכים אותו ובועטים בו.
החמישה לקחו את המתלונן לתחנת דלק בעיר, הוציאו אותו מהמכונית והכו אותו בחוזקה בכל חלקי גופו. כששני עוברי אורח התקרבו למקום, נמלטו התוקפים והותירו את המתלונן מוטל על הקרקע, כשהוא מתבוסס בדמו.

בהסדר הטיעון שנרקם בין התביעה לנאשם, סוכם כי הפרקליטות תטען לעונש של עד 20 חודשי מאסר בפועל וכן תסיר את אישום קשירת הקשר מכתב האישום. לבסוף, כאמור, גזר בית המשפט 15 חודשי מאסר בפועל על הצעיר.

"מדובר בתיק מורכב שאינו פשוט, הן מההיבטים העובדתיים שלו והן בהיבטיו המשפטיים, שנמשך לאורך דיונים רבים", אמרה פרקליטתו של הנאשם, עו"ד לילך גולן-דקל. "אנחנו סבורים שבית המשפט איזן באופן ראוי את כל השיקולים הרלוונטיים, והגיע לתוצאה הנכונה".

לדבריה, "בהתחשב בכך שבתיקים דומים נגזרו עונשים כבדים, אנחנו מרוצים מהתוצאה. במקביל תוצאת לוואי מבורכת הייתה הסולחה שהצלחנו לעשות בין המשפחות, דבר שיש לו חשיבות כשלעצמה שאינה מבוטלת. בניכוי ימי מעצרו, הלקוח שלי אמור להשתחרר בהקדם".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.