"לעשות דברים גדולים עבור מדינת ישראל"

בלשכת ראש הממשלה התקיים טקס בו נכנס לתפקידו המזכיר הצבאי החדש של נתניהו

בלשכת ראש הממשלה התקיים היום (ד') טקס חילופי מזכיר צבאי לראש הממשלה, בראשות ראש הממשלה בנימין נתניהו, הרמטכ"ל רא"ל גדי איזנקוט, שרים.ובכירי מערכת הביטחון.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בטקס כי "התפקיד של המזכיר הצבאי הוא הרבה יותר חיוני ממה שנוהגים להבין בציבור והוא נעשה יותר ויותר חיוני במהלך הזמן. משום שהוא מחבר את כל גורמי הביטחון, ולא רק גורמי הביטחון. בעבודתו של ראש ממשלה בישראל התיווך הזה הוא קריטי. עשית את זה בצורה יוצאת מן הכלל, אבל במרכיב הזה כמובן, לא פחות חשוב, ובעיניי לאורך השנים אפילו יותר חשוב, זה היכולת להיות חוליית החיבור בין ראש הממשלה לכיוון ההפוך, לכיוון צה"ל, אל כיוון שאר גורמי הביטחון".

"אני חושב שמי שהיה לוחם יהיה תמיד רגיש למחיר הפעולות שלו, למחיר המלחמה. מחיר המלחמה הוא כבד, הוא נורא, והידיעה שאין לנו ברירה אלא לשלם את המחיר הזה, הידיעה הזאת אומרת תמיד כיצד אנחנו מצמצמים אותו".

 

הרמטכ"ל רא"ל גדי איזנקוט אמר, ״אליעזר התמנה לתפקיד אחרי שורה של אלופים שכיהנו בתפקיד הזה ומילאו את זה בכישרון רב. המינוי כמפקד אוגדת עזה, אולי האוגדה המורכבת ביותר בעת הזו הוא הביטוי להערכה העצומה ולעובדה שנכנסת לפה לפני שלוש שנים כקצין ומפקד וככה אתה יוצא מחר מהתפקיד הזה. אני חושב שזה מבטא את האמון העצום שיש לי כלפיך ולחברי המטה הכללי שבחרו בך לתפקיד".

המזכיר הצבאי היוצא, תא"ל אליעזר טולדנו סיפר כי "בכל בוקר בכניסה ללשכה אני קורא את האותיות "משרד ראש הממשלה" ומברך על הזכות להגן על עצמנו בכוחות עצמנו. להיות ריבונים בארץ ישראל".

"ראש הממשלה, שלוש שנים בהן ליוויתי אותך במשימה הקשה מכולן – השמירה על ביטחון ישראל. המזכיר הצבאי הוא מאנשי הסוד של מדינת ישראל. ככזה, עמדתי משתאה מול מאות מבצעים נועזים שאושרו על שולחנך, עם הדגש הקבוע: 'כולם חוזרים'. פעילות עיקשת מול הסכם הגרעין עם איראן, עמידה נחושה מול גל טרור פלסטיני, התמודדות עם התעצמות אויבינו, קרוב ורחוק, דיוני עומק, עזה כמובן ודיפלומטיה חשאית", סיכם טולדנו.

המזכיר הצבאי הנכנס אל"מ אבי בלוט הוסיף, "בכניסתי לתפקיד אני חש יראת כבוד וחרדת קודש להשתייך לפורום כה חשוב, שביכולתו לעשות טוב במציאות ודברים גדולים עבור מדינת ישראל. אני מבקש להודות לראש הממשלה על הבחירה בי לתפקיד. אני מתחייב לעשות כל שביכולתי על מנת לממש את אחריותי במובן הכי רחב של המילה", סיכם בלוט.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.