"לפטר את היועצת החרדית של נתניהו"

במכתב ששיגר עו"ד אסף רוזנברג אל היועץ המשפטי לממשלה הוא מבקש לפסול את מינוייה של רבקה פאלוך כיועצת ראש הממשלה לענייני חרדים { הנציבות דורשת }

במכתב  ששיגר הממונה על המשמעת  בשירות המדינה עו"ד אסף רוזנברג אל היועץ המשפטי לממשלה הוא מבקש לפסול  את מינוייה של רבקה פאלוך כיועצת ראש הממשלה לענייני חרדים – כך חושף דה מרקר.

במכתבו הוא דורש להתחיל בהליך שימוע לקראת פיטוריה מהתפקיד.

דובר נציבות שירות המדינה אישר את פניית TheMarker את קיומו של המכתב ליועץ המשפטי לממשלה ואת עמדתו של הממונה על המשמעת.

במכתב שפורסם בדה מרקר כתב רוזנברג כי "מאחר שמדובר במשרת אימון שפטורה ממכרז אז הפן הערכי הנורמטיבי של המועמדת נבדק על ידי אגף המשמעת, בהסתמך על נוהל בחינת התאמתו של מועמד למשרה בשירות המדינה -מועמדים בעלי עבר פלילי או משמעתי  ומועמדים שתלויים ועומדים כנגדם הליכים פליליים או משמעתיים".

"בכללים נקבע כי במקרים בעלי רגישות ציבורית גבוהה או משרות בכירות, לפי שיקול דעת הנציב או הממונה על המשמעת, יש לערוך התייעצות עם היועץ המשפטי לממשלה או בא כוחו".

 

"טרם מינויה נערכה בדיקה במשרד היועץ המשפטי לממשלה ובנציבות שירות המדינה בעניין קיומו של עבר פלילי או משמעתי, וכן נסיבות סיום העסקתה במשרד רה"מ בתפקידה הקודם כיועצת רה"מ לענייני חרדים. לאחרונה נודע על עדות שלה במשפטו של השר לשעבר חיים רמון וכי בית המשפט קבע כי נפלו פגמים בעדותה בפן הנורמטיבי".

לפני כחודש, ערוץ  10 חושף כי היועצת המיועדת של ראש הממשלה נתניהו לענייני חרדים רבקה פלאוך  – העידה בעבר עדות שקר במשפטו של חיים רמון.

רבקה פאלוך היועצת החדשה של ראש הממשלה בנימין נתניהו לענייני חרדים, בעבר היא ייעצה לשרון,  פלאוך הצליחה בעזרת קשריה ליצור חברות עם רעייתו של ראש הממשלה שרה נתניהו.

פלאוך היא חברה קרובה של שרה נתניהו, בעבר  היא העידה עדות שקר בפרשת רמון, וספגה ביקורת רבה.

כך כתבה עליה השופטת: "מדובר בעדות בלתי אמינות ובלתי מהימנות שתיאמו את גרסתן בניצוחה של רבקה (הכוונה לרבקה פלוך, שהדריכה את העדות), ערב עדותן לבית המשפט. מבין שלוש העדות הכי פחות אמינה הייתה העדות של רבקה, שמרוב רצון לרצות את הנאשם הפריזה והגזימה בתיאוריה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.