הצעת החוק הראשונה של לפיד: "למנוע מדרעי לשמש שר"

לאחר המפלה בבחירות, סיעת יש עתיד התכנסה לדיון בכנסת בחדר הסיעה שם נאם ח"כ יאיר לפיד והבטיח להגיש הצעת חוק שתמנע מדרעי לכהן כשר בממשלה

לאחר המפלה בבחירות, סיעת יש עתיד התכנסה לדיון בכנסת בחדר הסיעה שם נאם ח"כ יאיר לפיד.

לפיד אמר בפתח ישיבת הסיעה הראשונה: "אנחנו הולכים לאופוזיציה בראש מורם, נהיה אופוזיציה לוחמת וגם ממלכתית. אני פונה למשה כחלון, שר האוצר המיועד, ואומר שאני משאיר לך משק וכלכלה במצב לעין ערוך טוב יותר ממה שאני קיבלתי לפני שנתיים. אל תגדילו את הממשלה מעבר 18 שרים."

"לא אשב בממשלת נתניהו משום שזו כבר רוצה לבטל את חוק השוויון בנטל, ולחלק תקציבים של מעמד הביניים לאנשים שאינם רוצים לעבוד", אמר לפיד וציין כי בסוגיית הגרעין האיראני, תתמוך במדיניות הממשלה.

לפיד הודיע כי יגיש סדרת הצעות חוק למלחמה בשחיתות, ובהן הצעת חוק לפיה מורשע בפלילים בעבירה שיש עמה קלון לא יוכל לכהן כח"כ, כשר בממשלה או כראש עיר. "זו אינה הצעת חוק נגד דרעי, גם לאהוד אולמרט, וגם להירשזון ולקצב ולכל איש ציבור שסטה מדרך הישר. אנחנו צריכים להחזיר את האמון של הציבור במערכת הפוליטית."

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אריה דרעי מחוץ לחיים הציבוריים!!

  אנחנו אזרחים שהדמוקרטיה הישראלית יקרה ללבם. אנחנו חרדים ומזועזעים מהצורה הנינוחה והטבעית בה מדברים עכשיו במערכת הפוליטית על מינויו של אריה דרעי כשר הפנים בממשלת נתניהו הרביעית, אותה משרה שמילא כבר בעבר ובמסגרתה ביצע עבירות של שוחד – זה לא רק אבסורד, זו מכת סנוקרת לכל אזרח שחרד למצב טוהר המידות בישראל.

  דורשים עכשיו מבנימין נתניהו, ראש הממשלה שצפוי להקים ממשלה חדשה –

  לאריה דרעי, עבריין מורשע – אין מקום בחיים הציבוריים!!!!!

  ובודאי שהוא לא ראוי להיות שר בממשלת ישראל!!!!!

  אריה דרעי הורשע בעבירות חמורות ביותר: קבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים וניצל, כפי שקבע בית המשפט, בצורה החמורה ביותר, את מעמדו הרם ואת המשרה אותה מילא כדי לגנוב מכספי הציבור.

  הכנסת ה20 חייבת אף להכריע בנושא בחוק: יש לשלול לצמיתות את זכאותו של נבחר ציבור להיבחר לכנסת ולכהן כשר בממשלה במידה והורשע בגין עבירה שיש עימה קלון בעת כהונתו כנבחר ציבור.

  בנוסף לאריה דרעי, עומדים בתור גם המורשעים בניזרי, הירשזון, קצב ואולמרט – ואנו כציבור חייבים למנוע מהם לזהם את המערכת הפוליטית.

  אנו דורשים מראש הממשלה להראות מנהיגות – חייבים לעצור את ההידרדרות הערכית שהחברה הישראלית חווה בשנים האחרונות, שכן השבת מי שחטא למחוזות חטאיו יש בה אמירה ברורה לציבור הישראלי – המחלה הממארת של השחיתות, מקובלת ומוסכמת, ואין לה מרפא.

  הצטרפו למאבק !

  רוצים את דרעי מחוץ לחיים הציבוריים!

  * עצומת המאבק תועבר ישירות לבנימין נתניהו, ראש ממשלת ישראל.

  http://www.atzuma.co.il/deri

  ספרדי |
  הגב
 2. אנו פונים אליכם לאחר שלושה חודשים ששמענו הבתחות מכל הקשת הפוליטית על ממשלה שתעזור לחלשים, רצינו שבתור צעד חיובי ראשון להקל מעבודתם של שכירים שעובדים קשה ואינם מרוויחים הרבה.

  לא ייתכן להמשיך את המצב הקיים בו עובד במשרה מלאה שמשתכר שכר מינימום ומפרנס משפחה לא יוכל להרשות לעצמו מעבר ל-14 ימי חופשה בשנה.

  על כן באנו בפניה לכל חברי הכנסת אנא מכם העלו זאת לפחות ל-30 ימי חופשה בשנה לעובד שמשכורתו מתחת לשכר הממוצע במשק.
  אנא צרפו את חתימתכם http://www.atzuma.co.il/123bb100

  חברתי אמיתי? |
  הגב