לפיד: "אציב את מועמדותי לראשות הממשלה" (הקלטה)

יו"ר יש עתיד תוקף: "נתניהו נכשל. הוא לא צ'רצ'יל אחרי מלחמת העולם השניה, הוא גולדה אחרי מלחמת יום הכיפורים". האזינו לראיון המלא

הסכם הגרעין עם איראן: יו"ר יש עתיד, חבר הכנסת יאיר לפיד, קורא הבוקר לרה"מ נתניהו להתפטר מתפקידו בעקבות הכישלון.

בראיון ל'קול ברמה' אמר לפיד: "יש מלחמת מאסף בתקווה שהקונגרס יחליט לא להסיר את הסנקציות עד שלא ישתנו כמה סוגיות. בנושא הזה אני חושב יש איחוד מקיר לקיר, למרות שאני באופוזיציה ולמרות שאני חושב שנתניהו אחראי לכישלון הזה, בחוץ עובד עם הממשלה, אתמול הודעתי למנכ"ל משרד החוץ דורי גולד שאני עומד לרשותו, ואתמול התראיינתי להרבה כלי תקשורת בעולם…אמריקה היא ידידתנו הגדולה, אני חושב שהעובדה שנתניהו באמת גרם נזק עצום ליחסים האסטרטגים היא בכייה לדורות. אבל עדיין האמריקאים טועים ואנחנו צריכים להעמיד אותם על טעותם."

האזינו לראיון המלא (באדיבות: קול ברמה)

בהמשך תקף לפיד בחריפות את תפקודו של רה"מ בנושא: "נתניהו במשך שנים עשה עבודה טובה בלשים את הסיפור האיראני על השולחן וצריך לתת לו על זה קרדיט, ואני נותן לו…נתניהו ראש ממשלה שש שנים, בשש השנים האלה הוא אומר לנו כל הזמן שאין לו זמן לטפל בשום דבר, אתה אומר לו משבר הדיור הוא אומר לא אני צריך למנוע הסכם עם איראן, אתה אומר לו פערים חברתיים הוא אומר לא אני מטפל בהסכם עם איראן, אתה אומר לו עובדי קבלן הוא אומר אין זמן אני עכשיו מטפל בהסכם עם איראן. ואז יש הסכם עם איראן וישראל אפילו לא ליד השולחן. הוא הצליח להגיע למצב של כישלון מדיניות חוץ הכי גדול בתולדות המדינה, הוא לא צ'רצ'יל אחרי מלחמת העולם השניה, הוא גולדה אחרי מלחמת יום הכיפורים"

"עד אתמול העולם כולו היה אחוז בתחושה שכוחה של ישראל נובע בין השאר ובהרבה מובנים בזה שאנחנו תמיד יד ביד עם האמריקאי. אתמול הם גילו שזה לא נכון, אתמול העולם הערבי גילה שזה לא נכון, הוא גילה שהאמריקאים לא מוכנים להקשיב לראש ממשלת ישראל. כשאני אומר כישלון הכי גדול במדיניות חוץ מאז הקמת המדינה, אני מתכוון לזה מפני שמאז הקמת המדינה העולם כולו ידע שאנחנו הולכים עם האמריקאים יד ביד ידידות נצח ואתמול הוא גילה שהאמריקאים לא מוכנים להקשיב לנו", הוסיף לפיד.

בסיום הדברים הצהיר לפיד על תכניותיו העתידיות וקרא לנתניהו להתפטר: "אני חושב שצריך לעשות את הסיבוב מול הקונגרס ולו רק כדי לדעת שעשינו הכל אני אהיה שותף לזה ואעזור לנתניהו בדבר הזה כי זה תפקיד שלנו כאנשים אחראים. אתה שואל אותי? במדינה מתוקנת ראש ממשלה על כזה דבר הולך הביתה, יהיה בחירות והבוחר יחליט, אני אציב את מועמדותי אני מניח שגם אחרים. אבל קודם כל ברמה הבסיסית של מדדי כישלון והצלחה, זה קודם כל לקיחת אחריות זה צריך להיות דבר אמיתי, מה עוד שכל עוד שנתניהו ראש ממשלה המצב נשאר כמו שהיה האירופאים לא מדברים איתנו, וחלק גדול מהאמריקאים לא מדברים איתנו ואין לנו אפשרות לקדם את הדברים שחשובים לנו".

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.