לפיד ביזבז 54 א' ש' מכספי הציבור על כרטיס טיסה לארה"ב

הנה הכסף שלכם: החשכ"לית וסגנה טסו לארה"ב ב-32 אלף שקל, עודד שריג ב-20 אלף שקל ■ האוצר הוציא 768 שקל על מונית לכתבת "דה מרקר"

חגיגת הבזבוזים במשרד האוצר: בחינת הוצאות הנסיעה של משרד האוצר מגלה כי היד על התקציב קלה מאוד. בכירי המשרד טסו לחו"ל במחירים מופקעים ואפילו לא חשבו פעמיים כשארגנו לעיתונאית מונית במאות שקלים.

 

אחרי שפרסמנו כאן ביום שישי את עיקרי הבזבוזים של האוצר, כולל 148 אלף שקל על "חוט לבן ארוך" (במשרד האוצר מסבירים כי מדובר בחוט המשמש לכריכת דרכונים ע"י המדפיס הממשלתי), הנה כמה הוצאות בולטות ותמוהות של בכירי המשרד על נסיעות, בשנת 2013:

■ יאיר לפיד: כרטיס טיסה עבור שר האוצר בלבד לארה"ב – כולל שירות אח"מים – עלתה למשלם המסים הישראלי 54,363 שקל. בנסיעה אחרת לארה"ב בינואר 2013 שילם האוצר כ-65 אלף שקל עבור כרטיסי טיסה ללפיד ונלווים אליו. בנסיעה להונגריה שולמו כ-16 אלף שקל עבור כרטיסי טיסה ללפיד ומאבטחיו.

■ יעל אנדורן: כרטיס טיסה ב-18,753 שקל לארה"ב באוקטובר 2013 (באוצר טוענים כי אנדורן ביטלה לאחר מכן את הטיסה כלומר העלות נרשמה אך לא שולמה בסופו של דבר), טיסה לפריס כולל מלון ב-6,700 שקל.

חדש: באפשרותכם לסמן קטע מהמאמר ולשתף רק אותו. סמנו קטע ושתפו.

■ החברת הכללית מיכל עבאדי-בויאנג'ו וסגנה טסו לארה"ב במאי 2013 – משלם המסים שילם 32,584 שקל על הכרטיסים.

■ דורית סלינגר, הממונה על הביטוח ושוק ההון באוצר, טסה לארה"ב בדצמבר 2013 בעלות של 4,942 שקל לכרטיס.

■ קודמה בתפקיד, עודד שריג, טס לארה"ב באפריל 2013 והאוצר שילם על כרטיס הטיסה 19,873 שקל.

■ כסף קטן, בזבוז צורם: משרד האוצר שילם 768 שקל על מונית לכתבת "דה מרקר" מירב ארלוזורוב, ששימשה כמנחת כנס חינוך פיננסי ב-7 בינואר 2013.

"יאיר לפיד ושרי 'יש עתיד' הגיעו אל החיים הטובים, לאחר שנכנסו לפוליטיקה החדשה עליה הצהירו מעל כל במה, אבל מתברר שהם בהחלט עוסקים בנושאים כלכליים חשובים מאוד – לדאוג למסיבת חנוכה במשרד האוצר בחצי מליון שקל, למקרר לרכב הפרטי של מיקי לוי, לנסוע כאחמי"ם בעשרות אלפי שקלים לחו"ל ולהוציא תקציב על כיבוד בהוצאות של מיליוני שקלים", הגיב ח"כ משה גפני (יהדות התורה) לפרסום דוח הבזבוזים של משרדי האוצר והחינוך. "אין ספק כי לדבר הזה קוראים פוליטיקה חדשה – כי אפילו בפוליטיקה הישנה לא היו מעזים לנהוג כך בכספי ציבור".

ממשרד האוצר נמסר בתגובה כי "מנכ"לית משרד האוצר ביטלה את השתתפותה בנסיעה זו ומלוא העלות הוחזרה למשרד האוצר. באשר לשר האוצר, הוא נסע בלוויית המאבטחים על פי הנחיות הביטחון לנסיעת עבודה. השר ניצל רק תקציב מועט מתוך התקציב השנתי המוקצה לצורך נסיעות עבודה לשר".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.