לפיד חוגג על חשבון החרדים: "פצע בלב החברה" – (וידאו מנאומו)

יממה לאחר אישור הסנקציות על עולם התורה מקיים בשעה האחרונה  יאיר לפיד מסיבת עיתונאים יחד עם בכירי מפלגתו, לפיד התייחס לחוק ואמר כי מדובר בתיקון של עיוות חוקי והיסטורי. "כולם הבינו שלא נתקפל, הציונות חזרה עם גאוות יחידה", הדגיש לפיד. "כולם ילכו לבקו"ם וישתלבו במעגל העבודה".

"לפעמים, אפילו במדינת ישראל קורה הדבר הנכון פשוט כי הוא הדבר הנכון. חוק השוויון בנטל שעבר אתמול הוא רגע כזה וזה רגע לאיחוד ולא למלחמה" פתח לפיד את נאומו.

"לפני שנה וקצת היינו בעיצומה של מערכת הבחירות והבטחנו אם תבחרו בנו יהיה שעון קיץ, לא נשב עם החרדים, ויהיה שוויון בנטל וחרדים יתגייסו וילכו לעבוד כמו כל צעיר אחר כי הציבור הישראלי כבר לא יכול לשאת את החרדים על גבו. ואנשים הסבירו שאנחנו לא יודעים על מה אנחנו מדברים, ועברה שנה והינה הדברים שדיברנו עליהם מתגשמים", ציין השר לפיד."אתמול בלילה עבר חוק השוויון בנטל. עיוות חוקי והיסטורי תוקן כעי היינו נחושים ועמדנו על שלנו. הציונות חזרה והיא חזרה עם גאוות יחידה. כולם ילכו לבקו"ם וילכו לשוק העבודה. זה לא יקרה עוד 3 שנים אלא מהחודש הבא. כל צעיר חרדי יקבל צו גיוס. תוך 3 שנים יותר מ-70 אחוז מהצעירים החרדים יגויסו. אין יותר הנחות. מי שלא ילך לצבא יגיע לשירות הלאומי".

"השוויון בנטל כבר ריסק מפלגות ואנשים. לא עוד. הפצע הזה בחברה הישראלית מתחיל להחלים היום. אני רוצה להודות לגיבורי החוק הזה: יעקב פרי ועופר שלח האיש שעומד מאחורי החוק. אני מודה לכולכם", סיכם לפיד. ח"כ עופר שלח דיבר אחרי לפיד ואמר כי "מלאכת החקיקה תושלם בקרוב. התעקשנו על ניסוח שמייצר מנגנון מיוחד לפיו אם לא יתגייסו חרדים לצבא ולשירות הלאומי, ב-2017 תוחל אוטומטית חובת הגיוס על כל הציבור החרדי".

"חובת הגיוס תביא לשינוי היסטורי. תם עידן חוק טל", אמר השר פרי  "לא תהיה אפליה בין דם לדם והשינוי ישפיע גם על שילוב החרדים בכוח העבודה. לראשונה מאז קום המדינה, דין עריק חרדי יהיה כדין עריק חילוני. השירות הצבאי והאזרחי, יחד עם יציאת התלמידים מ'כלא הישיבות' מהווים גשר להשתלבות החרדים בכוח העבודה – דבר שישנה את פני הכלכלה הישראלית".

וידאו באדיבות רשת

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.