לפיד על פרשת הבקבוקים: "נתניהו תפסיק להסתתר מאחורי אשתך" (וידאו)

יו"ר יש עתיד מנצל את פרשת הבקבוקים ותוקף את נתניהו: ההתקפה הייתה על שרה נתניהו, וראש הממשלה אמר 'אל תתקפו את אשתי'. אז נתניהו, תפסיק להסתתר מאחורי אשתך". "הבקבוקים זה הוא, הגלידה זה הוא, המים בבריכה זה הוא, הרהיטים בגן זה הוא"

על רקע פרשיית הבקבוקים: יו"ר יש עתיד יאיר לפיד תקף את ראש הממשלה בנימין נתניהו, בריאיון ל"פגוש את העיתונות" עם רינה מצליח הוא התייחס לפרשת הבקבוקים: "ההתקפה הייתה על שרה נתניהו, וראש הממשלה אמר 'אל תתקפו את אשתי'. אז נתניהו, תפסיק להסתתר מאחורי אשתך".

"הבקבוקים זה הוא, הגלידה זה הוא, המים בבריכה זה הוא, הרהיטים בגן זה הוא",  אמר לפיד. "אני לא מבין איך המערכות לא דורשות מנתניהו דין וחשבון נוקב יותר. ביום שהצביעו על המטוס שאלתי למי עלה הרעיון שבמדינה שבה יש את הפערים הגדולים ביותר בעולם המערבי ראש ממשלה יאמר לעצמו 'חיי לא יהיו חיים אם לא יהיה לי מטוס פרטי'. זו הפרת חוזה עם אזרחי מדינת ישראל".

יאיר לפיד תוקף – באדיבות רשת

"אני לא אבקר את היועץ המשפטי ואת מבקר המדינה", הבהיר לפיד, "אני רוצה להאמין שכולם שווים בפני החוק, כי כך צריך להיות. צריך לחקור כל פעם שיש אפילו שביב של אי טוהר מידות. הבקבוקים זה כסף קטן, אבל זה סימפטומטי. יש ג'ובים למקורבים ואף אחד לא יודע לאן הכסף הולך. כסף שחבר'ה מעבירים מאחד לשני, לא שקוף. כל המערכת הושחתה וצריך לתקן אותה. אנחנו המפלגה הגדולה היחידה שבה אף אחד לא נחקר, נחשד או נעצר, ואני מספר את זה בתור הישג, מדהים שזה לא הסטנדרט".

 

"אני היום הרבה יותר חרד אחרי מה שראיתי בשנתיים האחרונות", אמר לפיד. "בתוך השנתיים האחרונות ראיתי מערכת שהושחתה באופן מוחלט. זה מפעיל גם אותי וגם את האנשים שסביבי. זו חרדה קיומית גדולה.

לפיד טען כי נתניהו לא דואג לאזרחים, גם כשמדובר בסוגיה האירנית. "ראש הממשלה הוזמן בפברואר לנאום בקונגרס", הוא הבהיר. "בפברואר יש את המשא ומתן. אם אתה באמת רוצה להשפיע על המשא ומתן, סע בפברואר כשיש הזדמנות לשנות. אבל נתניהו ביקש לדחות את הנאום למרס כי זה קרוב לבחירות. אם ראש הממשלה ניסה לייצג את האינטרסים הישראליים בקונגרס הייתי מצדיע ומנופף בדגל, אבל פה זה כדי לקושש קולות".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. לפיד נמאסת על כולנו ממזמן, חבל על הזמן, עוף לנו מהעיניים.

    לך לעזה! |
    הגב