יאיר לפיד: "לא אחבור לגוש השמאל"

בראיון לערוץ 2 הבטיח לפיד כי לא יקים ולא יעמוד בראש גוש פוליטי עם מפלגות השמאל בבחירות הקרובות. צפו

 

יו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד, התראיין הערב למגזין סופה"ש של חדשות ערוץ 2 והתייחס לבחירות הקרובות, לשאיפותיו אל ראשות הממשלה וטען כי לא יקים ולא יעמוד בראש גוש פוליטי עם מפלגות השמאל בבחירות הקרובות זאת בניסיון לנצח את הליכוד. "לא הולך להיות שום גוש", אמר לפיד. "השמאל יכול להקים גוש, אבל אנחנו לא שם. יש לנו דרכים אחרות, אנחנו מפלגת מרכז – ואין אין סיבה שנחבור מסיבות פוליטיות. מעבר לכך, אני לא נכנסתי לפוליטיקה בשביל 'רק לא נתניהו', יש לנו ערכים ושאיפות".

במפלגת הליכוד לא נשארו אדישים לדברים של לפיד והגיבו להם לפני זמן קצר: הערב בראיון לערוץ 2, יאיר לפיד – איש שמאל וכתב ״במחנה״ – שנכשל לחלוטין בניהול משרד האוצר – ניסה שוב להסתיר את עמדותיו השמאליות ולהציג עצמו כמי שבניגוד לראש הממשלה נתניהו מסוגל לשמור על ביטחון ישראל.

לפיד לא צריך להצטרף לגוש שמאל כי כבר היום הוא עומד בראש גוש השמאל עם חסידי מרצ כמו יעל גרמן ועופר שלח.

הביקורת החלולה של לפיד על ראש הממשלה נתניהו לגבי מבצע ׳צוק איתן׳, מתנפצת אל מול המחמאות שלפיד עצמו הרעיף ב-7 באוגוסט 2014 על ניהול המבצע על ידי ראש הממשלה:

״הקבינט נהג באחריות וניהל את המבצע כמו שצריך״, אמר לפיד בזמנו. במהלך המבצע אף אמר: ״זה נעשה באחריות, מתוך הבנה של תמונה רחבה. הקבינט מתנהל באופן אחראי״. ומי בדיוק ניהל את הקבינט?!

גם השר ממפלגת יש עתיד, יעקב פרי, העיד באוגוסט 2014: ״השתתפתי בכל דיוני הקבינט במבצע צוק איתן. ראש הממשלה נתניהו מקבל אצלי ציון טוב מאוד. אני מוכרח לומר ביושר שאופן ניהול המערכה, ההקשבה, הדיונים הממצים, מערכת הפיקוד והשליטה, האיפוק וקבלת ההחלטות – כולם מרשימים מאוד״.

יאיר לפיד, על מי אתה עובד? אתה תמשיך להתחפש וראש הממשלה נתניהו ימשיך להוביל את המדינה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.